Lwica

 

Gdy Emma Lindberg przyjeżdża do Afryki odwiedzić ośrodek badawczy, gdzie przed laty zmarła jej matka, pragnie jedynie ukoić ból. Zamiast tego zostaje wciągnięta w poszukiwania zaginionego dziecka. Razem z masajskim weterynarzem Danielem Oldeani wyrusza w podróż po dzikich pustkowiach północnej Tanzanii. Ich wspólne odkrycie całkowicie zmieni wiarę Emmy w to, jak działa świat. Życie małej dziewczynki ocalą niezwykłe poczynania lwicy. A to tylko początek.
„Nieprawdopodobna saga… porywająca powieść wypełniona klimatem Afryki i lekcjami o poszukiwaniu duszy macierzyństwa”.
„Chronicle”
„Świetna, wakacyjna lektura. Sprawia, że mam ochotę wsiąść do najbliższego samolotu do Tanzanii”.
„Bookseller+Publisher”
„Egzotyczne miejsce akcji, znakomicie prowadzona narracja i więcej niż przelotne spojrzenie na to, co czyni z nas ludzką istotę”.
„Weekly Times”
Katherine Scholes urodziła się w Tanzanii jako córka artystki i lekarza pracującego na placówce misyjnej. W pamięci zachowała podróże z rodzicami i trójką rodzeństwa do odległych miejsc, gdzie jej ojciec prowadził objazdową przychodnię. Gdy skończyła dziesięć lat, jej rodzina wyjechała z Tanzanii, początkowo do Anglii, by w końcu osiąść na stałe na Tasmanii. Już jako dorosła osoba przeniosła się wraz z mężem filmowcem do Melbourne. Przez wiele lat pracowali razem, pisząc książki i kręcąc filmy. Teraz wrócili na Tasmanię, gdzie mieszkają z dwoma synami.
W Świecie Książki ukazały się również: Królowa deszczu, Kamienny anioł, Żona myśliwego i Bożyszcze tłumów.

Świat Książki
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-794-3612-5

Tytuł oryginalny: Lioness

Liczba stron: 336

Świat Książki

Format: 12.7x20.0

Cena katalogowa: 32,90 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Żbikowska