Lot ćmy

Ken Follett

Lot ćmy

41,50 zł

3360

Czerwiec 1941 roku. Europa ugina się pod faszystowską okupacją, a lotnictwo alianckie ponosi ogromne i niewytłumaczalne straty. Angielski wywiad rozszyfrowuje zagadkowy sygnał radiowy Luftwaffe, w którym pada nazwa "Freya". Co może oznaczać to słowo? Niemcom nie chodzi przecież o nordycką boginię miłości. Hermia Mount, agentka brytyjskiego MI6 współpracująca z duńskim ruchem oporu, podejrzewa, iż Freya to doskonale zakamuflowana niemiecka stacja radarowa na zachodnim wybrzeżu Danii. Ustalenie dokładnej lokalizacji radaru powierza lokalnej siatce szpiegowskiej Nocnych Strażników, z którą współpracuje jej narzeczony, pilot Arne Olufsen, oraz jego brat Harald. Rodzina Olufsenów ma bardzo niebezpiecznego wroga - wysługującego się okupantom policjanta Petera Flemminga, w przeszłości bliskiego przyjaciela Arnego. Gdy członkowie siatki dostają się w ręce policji, zadanie dokończenia misji spada na osiemnastoletniego Haralda i jego dziewczynę Karen. W ucieczce pomoże im stary dwupłatowy samolot Hornet Moth...

Albatros
Oprawa twarda

Wydanie: piąte

ISBN: 978-83-798-5909-2

Liczba stron: 480

Format: 130x200mm

Cena katalogowa: 41,50 zł

Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk

Cena pakietu

81,40 zł

5754

Cena pakietu

81,40 zł

5754

Cena pakietu

86,40 zł

6054

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka