Liczenie w pamięci to zabawa 7-9 lat Łamigłówki mądrej główki

Roger Rougier

Liczenie w pamięci to zabawa 7-9 lat Łamigłówki mądrej główki

14,99 zł

974

 

Książka zawiera około stu zadań utrwalających i poszerzających umiejętność wykonywania najprostszych działań matematycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie), a także zdolność logicznego myślenia, wyciągania wniosków, rozszyfrowywania i szukania poszlak. Zadania zostały ułożone według stopnia trudności – od najłatwiejszych do najtrudniejszych, dzięki czemu praca z tą książeczką będzie doskonałym sprawdzianem wiedzy matematycznej dziecka i jego potencjału. Same zadania składają się z wprowadzenia do określonej problematyki, postawienia pytania i zaproponowania ścieżki prowadzącej do odpowiedzi. Nie podaje się tu gotowych szablonów, a jedynie wskazuje, jaką drogą dziecko powinno podążać przy rozwiązywaniu zadania. Prezentację zadań wspiera przyjazna i konsekwentnie przemyślana szata graficzna. Na końcu książki umieszczono rozwiązanie zadań opatrzone komentarzem.

ATUTY KSIĄŻKI:
• Doskonałe opracowanie merytoryczne książki
• Ścisły związek pomiędzy zadaniami a programem szkolnym
• Lekcja matematyki połączona ze szkołą logicznego myślenia
• Niezwykle atrakcyjna forma i prezentacja zadań, dzięki czemu rozwijanie umiejętności matematycznych stanie się przyjazną zabawą

Liczenie w pamięci to zabawa należy do szerszej serii książek edukacyjnych, uzupełniających program matematyki w szkole - serii Łamigłówki mądrej główki. Książki z tej serii zostały zredagowane przez autorów podręczników szkolnych i mają być zarówno narzędziem do utrwalania i pogłębiania wiedzy zdobytej w szkole, jak i przedmiotem inteligentnej i rozwijającej zabawy. Każda książka z serii porusza zagadnienia specyficzne dla określonego wieku ucznia.

Siedmioróg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-827-9165-5

Liczba stron: 64

Format: 165x235mm

Cena katalogowa: 14,99 zł