Legendy polskie dla dzieci w obrazkach

Nikola Kucharska 

Legendy polskie dla dzieci w obrazkach

29,90 zł

1982

Znakomity prezent dla całej rodziny!

Komu i jak udało się pokonać Bazyliszka? Jak powstały toruńskie pierniki? Co stało się z Popielem i jego żoną? Jak powstała Warszawa? Kto pokonał Smoka Wawelskiego? Czego zażądała Złota Kaczka w zamian za bogactwo? Jakie święto wyprawił dla swego syna Piast Kołodziej i co z tego wynikło?

Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko poznało odpowiedzi na te i inne pytania, a przy tym dobrze się bawiło, to „Legendy polskie dla dzieci w obrazkach” są pozycją dla was.

Ta niezwykła książka stanowi doskonałe wprowadzenie w świat polskich legend. Ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność opowiadania. Przede wszystkim jednak rozwija wyobraźnię i zachęca do wspólnego mądrego spędzania czasu.

Na początku książki zamieszczone zostały streszczenia legend. Taka kompozycja ułatwia śledzenie wydarzeń na kolejnych stronach rozrysowanych bardzo szczegółowo i z dużym humorem przez Nikolę Kucharską.

Nikola Kucharska - grafik, ilustrator, projektant, twórca komiksów. Jak pisze na swoim blogu - „Czyta wszystko - etykietki do szamponów, dzieła współczesne i klasykę literatury. Zbiera gumki recepturki, ptasie pióra i starocie. Hobbystycznie pisze opowiadania na starej maszynie do pisania”.

Nasza Księgarnia
Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-10-12861-4

Liczba stron: 18

Nasza Księgarnia

Cena katalogowa: 29,90 zł