Kwiatki brata Cosima Znaki Bożej obecności i objawienia Matki Bożej ze Scoglio

Rocco Spagnolo

Kwiatki brata Cosima Znaki Bożej obecności i objawienia Matki Bożej ze Scoglio

24,90 zł

1544

 

Brat Cosimo to włoski tercjarz franciszkański, który doświadczył mistycznych objawień Maryi w Scoglio i stał się Jej wielkim orędownikiem. Za jego sprawą powstało sanktuarium słynące z wielu łask. Jest także świadkiem największych cudów wypraszanych za pośrednictwem Matki Bożej.
Ten zbiór „kwiatków” – czasem poruszających, a czasem zabawnych historii – pokazuje, z jak ogromną czułością i zaangażowaniem Bóg Ojciec troszczy się o życie każdego, dbając nawet o zwyczajne sprawy…
Pewnego dnia koło południa brat Cosimo został wezwany przez inżyniera. Musiał wyrazić swoją opinię w kwestii prowadzonych robót. Akurat szykował obiad w kuchni. Jego mama już wtedy nie żyła. Brat Cosimo postawił na kuchence garnuszek z groszkiem zalanym szklanką wody. Zamknął drzwi i poszedł na plac przy skale. Minęło kilka godzin. Kiedy miał wracać do domu, przypomniał sobie o groszku. „O Boże! Po takim czasie wszystko będzie już przypalone!” – wykrzyknął. Pośpieszył się, otworzył drzwi i pognał do kuchni. Wszelka obawa prysła. Poziom wody w garnuszku był taki sam jak przed wyjściem zakonnika. Groszek czekał na jego powrót.
fragment

Esprit
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-08-24

ISBN: 978-83-658-4735-5

Tytuł oryginalny: I fioretti di fratel Cosimo

Liczba stron: 192

Format: 130x200mm

Cena katalogowa: 24,90 zł

Tłumaczenie: Agnieszka Zielińska

Cena pakietu

64,80 zł

3938

Cena pakietu

74,80 zł

4538

Cena pakietu

77,80 zł

4718