Kultura prawna na ziemiach Królestwa Jerozolimskiego

Patryk Paszko

Kultura prawna na ziemiach Królestwa Jerozolimskiego

6.0

(1 ocena) wspólnie z

29,99 zł

1962

 

Krucjaty, nazywane dziś średniowiecznym desantem sił specjalnych chrześcijańskiej Europy, postrzegane są obecnie niemal wyłącznie z perspektywy militarnej, a bywa, że również kulturalnej i społecznej. Bardzo rzadko jednak od strony nie mniej istotnej – prawnej.
A przecież to właśnie normy prawne, rozumiane jako reguły postępowania, wskazujące co i komu, w jakich okolicznościach jest dozwolone lub zakazane czynić, budują poczucie więzi i pewności funkcjonowania grupy. Dodatkowo, obarczone sankcją, mają dawać choćby względną pewność dnia następnego i poczucie ulokowania w systemie zasad społecznych.
Głównym celem prezentowanej monografii jest naszkicowanie zasad, jakie zrodziły się na ziemiach Królestwa Jerozolimskiego – poczynając od genezy ruchów pątniczych i praw przysługujących pielgrzymom, poprzez realizację norm zwyczajowych i powstanie instytucji Haute Cour i Cour des Bourgeois, aż po ukazanie norm Kodeksu z Nablusu.


Patryk Paszko – absolwent wydziałów Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Prawo, doktorant Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Praktyk w zakresie prawa konsumenckiego i prawa ochrony danych osobowych. w zakresie mediacji, negocjacji i innych alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Prywatnie pasjonat historii i historii prawa.
"

Napoleon V
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2019-01-11

Liczba stron: 109

Cena katalogowa: 29,99 zł

Cena pakietu

69,89 zł

4162

Cena pakietu

84,89 zł

5256

Cena pakietu

84,89 zł

5256

Cena pakietu

69,89 zł

4356

Cena pakietu

79,89 zł

4956