Księga zachwytów

Filip Springer

Księga zachwytów

49,99 zł

3449

Ta książka jest czymś więcej niż przewodnikiem po polskiej architekturze ostatnich ponad stu lat

Autor bestsellerowych książek „Miedzianka”, „Wanna z kolumnadą” czy „13 pięter” tym razem przygotował przewodnik po tym, co w Polsce piękne, znaczące, koszmarne, monumentalne i widowiskowe.

Filip Springer przejechał całą Polskę a teraz my, podążając jego śladem, możemy spojrzeć na nowo na gmachy, które zachwycają lub straszą. Ale ta książka jest czymś więcej niż przewodnikiem po polskiej architekturze ostatnich ponad stu lat. To również opowieść o polskiej historii, historii polskiego gustu, myślenia o przestrzeni, o tym co ładne, i tym, co użyteczne zapisanej w kamieniu, szkle, betonie i aluminium.


Filip Springer, rocznik 1982, fotograf i jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych reporterów swojego pokolenia. Już jego debiutancka książka „Miedzianka. Historia znikania” znalazła się w finale Nagrody im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki 2011 oraz Nagrody Literackiej Nike 2012. Oprócz „Miedzianki” opublikował do tej pory: "Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u", „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni” i „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach” oraz „13 pięter”.

Agora
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-03-18

ISBN: 978-832-682-33-50

Liczba stron: 256

Agora

Format: 165x216mm

Cena katalogowa: 49,99 zł

Zapraszamy na profil autora na Instagramie!

Zwiastun książki

Filip Springer pokazuje swój księgozbiór

Film pochodzi z programu ”Sztuka Czytania”.

Rozmowa z autorem w programie ”Xięgarnia” - część I

Rozmowa z autorem w programie ”Xięgarnia” - część II