Krzysztof Wielicki Piekło mnie nie chciało

Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski

Krzysztof Wielicki Piekło mnie nie chciało

44,99 zł

3012

 

Biografia Krzysztofa Wielickiego autorstwa Dariusza Kortko i Marcina Pietraszewskiego to kolejna fenomenalna opowieść o pokonywaniu trudności, mierzeniu się ze słabościami, wytrwałości i determinacji w dążeniu do zrealizowania swoich marzeń.

Człowiek, który wspinał się na ośmiotysięczniki opowiada o miłości, dylematach moralnych, śmierci i cenie jaką trzeba zapłacić za sukces. Mówią o nim jako o Lodowym Wojowniku, który odkrył wszystko, a przede wszystkim odkrył wewnętrzną siłę, by w odpowiednim momencie powiedzieć sobie dość.

Jak sam twierdzi „Lata 80. To złota era polskiego himalaizmu”, choć wydawać by się mogło, że puste półki w sklepach, kolejki, zamknięte granice i ogólne poczucie strachu to nie najlepszy moment na spełnianie tak wygórowanych marzeń. Jemu się jednak udało. Jest to też opowieść o tym jak zmieniło się podejście wspinaczy pasjonatów i tych wyłącznie skupionych na sobie oraz o tym jak rozwinęła się technologia.

Agora
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-268-2966-6

Liczba stron: 440

Format: 160x245mm

Cena katalogowa: 44,99 zł

Audiobook książki

Sylwia Adamus

Milość do gór

Obowiązkowa pozycja dla miłośników wspinaczek! Jeśli kochasz wysokogórskie klimaty i sam nie możesz uczestniczyć w tak angażujących wyprawach, zajrzyj chociaż tutaj i poczuj to prawie jak na własnej skórze.

Marta

Niesamowity człowiek

Niesamowity człowiek o ogromnej sile i zapale. Jeden z trzech Polaków, którzy zdobyli wszystkie czternaście ośmiotysięczników w historii. Oprócz niego był to Jerzy Kukuczka oraz Piotr Pustelnik. Jest to też Laureat Złotego Czekana. Jak dla mnie po prostu mistrz.

Piotr Machalski

Jestem pod ogromnym wrażeniem

Świetnie wydana książka, zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Dodatkowo załączone zdjęcia z wypraw dodają realizmu. Aż trudno sobie wyobrazić, że to wszystko działo się w czasie, gdy w Polsce trwał komunizm i nie było dostępnych tak zaawansowanych technologicznie sprzętów. Dramatyczne opisy wypraw niesamowicie szokują. Książka dla każdego, nie tylko dla miłośników gór.

Cena pakietu

89,89 zł

5706

Cena pakietu

84,89 zł

5406

Cena pakietu

89,89 zł

5706

Cena pakietu

91,89 zł

5826