Królowa niczego

Holly Black

Królowa niczego

7.9

(5245 ocen) wspólnie z

37,90

 

Trzecia część serii zapoczątkowanej przez „Okrutnego księcia”, a tym samym kontynuacja losów Jude. Tym razem czytelnik będzie musiał zmierzyć się z wagą przepowiedni, której mroczne tajemnice powoli będą rozwiewać się przed główną bohaterką.

Moc jest znacznie łatwiejsza do zdobycia niż do utrzymania. Jude nauczyła się tej lekcji, kiedy uwolniła swoje moce podczas walki z niegodziwym królem Cardanem, w zamian otrzymując nieograniczoną siłę.
Teraz, jako wygnana śmiertelna Królowa Wróżek, Jude pozostała bezsilna oraz zmuszona do porzucenia odwetu za zdradę Cardana. Czeka na odpowiedni moment, by odzyskać wszystko, co od niej zabrał. Okazja nadchodzi w postaci zwodniczej siostry bliźniaczki Taryn, której życie jest w niebezpieczeństwie.
Jude musi zaryzykować powrót do zdradzieckiego Dworu Wróżek i skonfrontować się z głęboko skrywanymi uczuciami do Cardana, jeśli chce uratować siostrę. Ale Elfhame nie jest już takie, jakim je opuściła. Szykuje się wojna. Gdy Jude wślizguje się głęboko poza linię wroga, zostaje uwięziona w krwawej pułapce.
W tym czasie zostaje uwolniona potężna, do tej pory uśpiona klątwa. W całym kraju nastaje panika, która zmusza Jude do wyboru między ambicją a ludzkością ...

Jaguar
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-768-6860-8

EAN: 9788376868608

Tytuł oryginalny: The Queen of Nothing

Liczba stron: 374

Format: 145x215mm

Cena detaliczna: 37,90 zł

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

Wywiad z autorką

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Beata P

Cudowna

Proszę powiedzcie mi, że jedynym powodem, dla którego ta książka była tak krótka, jest to, że Holly Black planuje nową serię z równie nieprzewidywalnymi, bezwzględnymi postaciami i światem wypełnionym wielką magią. Ponieważ nie sądzę, żebym zmusiła się do zaakceptowania faktu, że to była ostatnia powieść o przygodach Jude.
Książki z tej serii szybko stały się jednymi z moich ulubionych powieści fantasy i mam nadzieję, że szybko będę mogła powrócić do ich czytania w kolejnych wydaniach.

Kasia C

Niesamowita !

Najlepiej nakreślona, najbardziej wyjątkowa ! Czytałam każdą stronę ksiązki z bijącym sercem - o niewielu, unikalnych i przełomowych książkach mogę to powiedzieć !
Te książki są dla mnie poważnym uzależnieniem. Od ponad roku czytam tylko książki tej autorki i za każdym razem zakończenia zawsze mnie zaskakują. Nie zawiodłam się i tym razem. To była ekscytująca, bardzo satysfakcjonująca i BARDZO CIEKAWA powieść.
Czuję się cudownie, ponieważ właśnie przeczytałem książkę, którą uwielbiałam i czuję się przygnębiona jednocześnie, że to już koniec.

Wiktoria

Królowa niczego

Nie mogę uwierzyć, że to koniec. Już po przeczytaniu pierwszych stron pokochałam powieści Holly Black. Czytanie tej serii znaczy dla mnie więcej, niż jestem w stanie napisać. Ten świat, te postacie przyniosły mi tyle szczęścia iż naprawdę nie jestem gotowa by się pożegnać z tą wspaniałą przygodą, ale myślę, że na wszystko przychodzi koniec i z chęcią wrócę kiedyś do tego świata magii i czarów.