Król Jaskrawe Gatki i Podły Imperator

Andy Riley

Król Jaskrawe Gatki i Podły Imperator

28,00 zł

1980

 

Oto Król Jaskrawe Gatki! Najbardziej cwany, najbardziej łebski i najkoszmarniej sympatyczny bohater książek dla dzieci!
Czekoladowy kurs władzy dla każdego małego czytelnika (i niejednego rodzica)!
Edwin nie jest zwyczajnym chłopcem. Jest królem – ma tron, złotą koronę, prawdziwą zbroję, zamek z sekretnymi komnatami i zakamarkami. Jego znakiem rozpoznawczym są jaskrawe gatki, a największą miłością słodycze (zwłaszcza czekolada!). Jak przystało na prawdziwego władcę ma też wroga – ucieleśnienie wszystkiego co złe i najgorsze – Podłego Imperatora.
Pewnego dnia okazuje się, że królestwo jest w poważnych tarapatach. Skarbiec opustoszał, co doprowadziło do poważnych braków w zaopatrzeniu – w Edwinogrodzie brakuje cukru! Poddani Edwina zaczynają szemrać przeciwko władcy. Czy jego odwieczny wróg wykorzysta ten kryzys?
Przygoda się rozpoczyna! Brytyjski humor w najlepszym wydaniu, szczypta nonsensu i znakomite rysunki. Do tego ironiczne, skrzące się dowcipem dialogi i nagradzany autor ilustrator. To początek serii, która rozśmieszy dzieci i ich rodziców!
Andy Riley – popularny autor serii bestsellerowych książek rysunkowych. Twórca słynnego na całym świecie zajączka i jego niezliczonych sposobów na popełnienie samobójstwa.

Literackie
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-080-6530-3

Tytuł oryginalny: King Flashy Pants and the Evil Emperor

Liczba stron: 224

Format: 155x190mm

Cena katalogowa: 28,00 zł

Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska