Kobieta ze szkła

Caroline Lea

Kobieta ze szkła

44,90 zł

3068

 

Jest rok 1685, w niewielkiej osadzie otulonej przeszywającym chłodem Islandii, Rósa po nagłej śmierci ojca, musi uzbierać pieniądze dla jej i jej matki, które są niezbędne do przetrwania zimy. Choć serce Rósy mocniej bije przy jej dawnym przyjacielu z dzieciństwa, głos rozsądku kierują ją w ramiona bogatego Jóna Eiríkssona, który zapewni jej godny byt. Czy kobieta zaaklimatyzuje się w dalekim i nieprzystępnym Stykkishólmur? W jakich okolicznościach zginęła pierwsza żona Eiríkssona? Zamknięte pomieszczenie na strychu każdej nocy wydaje niepokojące odgłosy, co się w nim kryje? Czy Rósa popadnie w obłęd z powodu samotności i mnożących się mrocznych tajemnic?

Na jej szyi wisiał skórzany rzemień ze szklaną figurką, którą podarował jej tego ranka Jón. Była zimna jak lód i uformowana w kształt kobiety o drobnych, złożonych w zadumie dłoniach i potulnie spuszczonym wzroku. Na widok prezentu Rósa zaniemówiła. Szkło było rzadkie i kosztowne, a ona nigdy dotąd nie posiadała przedmiotu, który służyłby wyłącznie ozdobie. „Kupiłem to od duńskiego handlarza – wyjaśnił Jón. – Piękna. Delikatna i skromna. – Dotknął jej policzka, a gorące palce niemal ją sparzyły. – Od razu pomyślałem o tobie”.

Literackie
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-080-7003-1

Tytuł oryginalny: The Glass Woman

Liczba stron: 416

Format: 143x205mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Łukasz Małecki

Weronika Nugat

Fajna lekturka

Spodobała mi się ta nieczywista, magiczna aura towarzysząca całej opowieści. Niezbyt przepadam za taką literaturą, natomiast ta ksiażka zdecydowanie do mnie przemówiła. Czytanie jej to sama przyjeność.

Patrycja Majcher

Kobieta ze szkła

Polecam tę książkę, każdemu kto ma ochotę zagłębić się w dosyć niecodzienny klimat. Islandia niewyobrażalnie mroźna, otulona wiatrem, loddem i mrocznymi intrygami, które sprawiają, że czytelnik sam kostnieje wgryzając się w tę opowieść coraz bardziej. 

Malwina Poręba

słodko- gorzka historia

Rósa, młoda kobietka decduje się na bardzo odważny krok. Po śmierci jej ojca postanawia opuścić rodzinny dom i ukochanego Palla, po to by zamieszkać ze swoim mężem, w jego rodzinnej wiosce. I może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Jón Eiríksson, o którym mowa, to starszy, zimny i bardzo skąpy w uczuciach mężczyzna. Biedna kobieta w zasadzie pełni funkcję jego gosposi aniżeli żony. To słodko-gorzka historia, która choć ma zabarwienie fantastyczne, jest bardzo życiowa. Zachęcam do jej przeczytania.