Kłopoty to męska specjalność

Charles Bukowski

Kłopoty to męska specjalność

29,00 zł

2033

Zbiór krótkich opowiadań, w których czytelnik zetknie się brutalnym i nierzadko groźnym światem, opisywanym oczami autora.

Książka zawiera kilkanaście opowiadań pisanych żywym językiem, często dialogiem; czytelnik z bliska więc patrzy na "parszywy świat" oczami narratora, któremu tania whisky pomaga nadzwyczaj trzeźwo go pokazywać. Ten świat to rzeczywistość prostych faktów, fizjologii, seksu i alkoholu. Groteskowa zabawa faktem, lapidarny styl i celność opisu świadczą o wysokiej randze literackiej Bukowskiego. Przykładem może być początkowy fragment opowiadania zatytułowanego "Jak być publikowanym"

Będąc przez całe życie pisarzem undergroundu, poznałem przedziwnych wydawców, ale najdziwniejszymi z nich byli H.R. Mulloch i jego żona Honeysuckle. Mulloch, były więzień i były złodziej diamentów, wydawał magazyn "Demise". Zacząłem wysyłać mu wiersze i wywiązała się między nami korespondencja. Twierdził, że moja poezja zniszczyła w nim zainteresowanie twórczością wszystkich pozostałych poetów. Odpisałem, że zniszczyła to zainteresowanie również we mnie. H.R. zaczął wspominać o możliwości wydania tomiku moich wierszy i napisałem: w porządku, świetnie, wydawaj. Wyjaśnił, że nie może płacić tantiem, są biedni jak myszy kościelne. Napisałem: w porządku, świetnie, zapomnij o tantiemach, jestem biedny jak ubogi krewny myszy kościelnej.

Oficyna Literacka Noir sur Blanc
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-7392-490-1

Liczba stron: 240

Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Format: 145x235mm

Cena katalogowa: 29,00 zł

Rok wydania: 2014

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka