Kimkolwiek jesteś

Jakub Szamałek

Kimkolwiek jesteś

39,99 zł

2679

 

„Kimkolwiek jesteś” to kontynuacja emocjonującego thrillera „Cokolwiek wybierzesz” Jakuba Szamałka. To opowieść o przyszłości, która zbliża się wielkimi krokami. Autor nie boi się mówić o inwigilacji, jasno przedstawia zagrożenia współczesnego świata, którym rządzą technologie.

Jest listopad 2008 roku, gdy dzieje się coś strasznego na oczach tysięcy internautów. KandyKroosh, camgirl z Mińska Mazowieckiego, zostaje uduszona. Śledztwo w tej sprawie prowadził Emil Chorczyński. Sprawa nie została wyjaśniona.

Kontynuacji zadania podejmuje się pewna charyzmatyczna dziennikarka – Julita Wójcicka, która zaintrygowana odbiegającym od pozostałych materiałów dowodowych plikiem, znajduje pewien trop. Śledząc artykuł na temat zabójstwa, wyłaniają się zupełnie nowe i niespodziewane okoliczności. Sprawa przenosi się poza granice kraju, w grę zaczynają wchodzić spiski polityczne, hackerskie szajki, a dziennikarce zaczyna grozić niebezpieczeństwo.

Książka po której przeczytaniu trudno się otrząsnąć!

W.A.B.
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-10-30

ISBN: 978-83-280-6504-8

Liczba stron: 448

W.A.B.

Format: 135x202 mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Audiobook (fragment)

Pan Kot

cz. II

Jeśli nie czytałeś poprzedniej części to koniecznie to zrób, zanim sięgniesz po następną. Tylko wtedy będziesz miał pełny obraz sytuacji i zrozumiesz każdy wątek. Jeśli wydaje Ci się, że polski autor i nie warto, to grubo się mylisz. Szamałka to genialny twórca jakich u nas mało, choć muszę przyznać coraz więcej. Książka przeraża, ale i uświadamia nam, by z Internetu korzystać w sposób rozsądny i z rozwagą zamieszczać, każde słowo. Dlatego na tym poprzestanę i zachęcam do lektury obu części.

Arleta

10/10

O tym, że jesteśmy nieustannie śledzeni mówi się coraz głośniej. Niestety jest to okrutna i przerażająca prawda. „Kimkolwiek jesteś" to genialna książka, a jednocześnie kontynuacja thrillera „Cokolwiek wybierzesz" Jakuba Szamałka. Jestem mu niesamowicie wdzięczna, bo odwalił kawał dobrej pisaniny. Podjął się bardzo aktualnego tematu: uzależnienie, manipulacja, brak anonimowości, hejt i antyfani. Trafił w 10! Jakubie pisz i wydawaj więcej!

Miko

Uzależnia!

Wartka akcja, wiele trzymających w napięciu wydarzeń, determinacja i upór ze strony Julity to cechy charakterystyczne dla książki, które nie pozwalają się od niej oderwać. Uzależnia jak instagram czy facebook, ale wolę zdecydowanie takie uzależnienie.