Kasacja

Remigiusz Mróz

Kasacja

7.5

(15225 ocen) wspólnie z

34,90 zł

2164

 

Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Wina wydaje się oczywista, a morderca przez 10 dni nie pozbywa się ciał swych ofiar.

W kancelarii Żelazny&McVay sprawę prowadzi Joanna Chyłka, nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w ostatecznej batalii sądowej. Pomaga jej młody aplikant – Kordian. Mimo różnicy wieku ich znajomość rozwija się nie tylko na płaszczyźnie zawodowej. Tymczasem ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą.
Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż sami mogliby przypuszczać.
„Kasacja” – więcej informacji od księgarni Matras

Joanna Chyłka to postać, której nie można lekceważyć. Kobieta o stalowym spojrzeniu i nieugiętej woli, która nie cofnie się przed niczym, aby obronić swojego klienta. Z pomocą swojego młodego asystenta Kordiana, nieszablonowej i pełnej zaskakujących zwrotów akcji, Joanna zanurza się w lawirowanie między faktami i zmyśleniami, niejednokrotnie balansując na granicy prawa.

Jej klient, syn wpływowego biznesmena, jest postacią tajemniczą, która nie ułatwia swojej obrony. Nie potwierdza, ale też nie zaprzecza oskarżeniom, wprowadzając atmosferę niepewności. Zdaje się mieć własną wizję sprawy, która co chwila zaskakuje zarówno prawników, jak i sąd. Czy jest mordercą, czy też ofiarą skomplikowanej intrygi? I czy Chyłka jest w stanie odpowiedzieć na te pytania zanim upłynie czas?

Relacja prawników rozbudowuje się nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale i prywatnej. Chyłka i Kordian, mimo różnicy wieku i doświadczenia, tworzą zgrany duet, który skutecznie podejmuje wyzwania brutalnego świata prawa. Przeplatająca się dynamika między nimi dodaje kolejny wymiar do zawiłej fabuły, podkreślając ludzki element w ich niekończącej się walce o sprawiedliwość.

W tej przerażającej grze, gdzie prawda jest kwestią interpretacji, a lojalność testowana jest w najbardziej nieoczekiwanych momentach, Joanna Chyłka musi stawić czoła nawet najmroczniejszym aspektom prawniczego systemu. Jedno jest pewne - sprawa, którą prowadzą, sięga znacznie dalej niż mogliby przypuszczać, a ich klient gra według własnych reguł, które każdego dnia stają się coraz bardziej nieuchwytne.

Czwarta Strona
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2015-02-16

ISBN: 978-83-797-6247-7

Liczba stron: 496

Czwarta Strona

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka