Java w 24 godziny

Rogers Cadenhead

Java w 24 godziny

69,00 zł

4620

 

Java to język programowania, którego warto się nauczyć. To technologia nowoczesna i użyteczna, a jej możliwości doceniają nawet największe firmy z całego świata. Jest to przy tym język dojrzały i lubiany, cieszący się wsparciem ogromnej rzeszy pasjonatów programowania. Na tym jednak nie koniec zalet Javy: nauka tego języka należy do prostych i przyjemnych. Aby zacząć pisać aplikacje w Javie, wystarczy odrobina wysiłku i zaangażowania. Oznacza to, że jeśli zechcesz, w niedługim czasie będziesz pisać programy z graficznym interfejsem użytkownika, łączące się z usługami sieciowymi, działające na urządzeniach mobilnych, a nawet kod pracujący w środowisku Minecrafta!

Ta książka to bardzo przystępny, zwięzły podręcznik składający się z 24 godzinnych lekcji. Jej celem jest nauka programowania w języku Java od podstaw. Pojęcia programistyczne są objaśniane w sposób zrozumiały, a technika tworzenia kodu została opisana krok po kroku. Po 24 godzinach spędzonych z tą publikacją będziesz pisać własne programy. Nauczysz się projektowania graficznych interfejsów użytkownika, tworzenia aplikacji mobilnych, zrozumiesz zasady programowania obiektowego. Po przeczytaniu książki będziesz przygotowany do nauki bardziej zaawansowanych technik programowania w Javie.

Najważniejsze zagadnienia:

Konfiguracja środowiska programistycznego Javy
Podstawowe elementy kodu
Budowanie funkcjonalnych interfejsów użytkownika
Stosowanie wątków i praca z plikami
Techniki programowania obiektowego
Tworzenie aplikacji mobilnych
Programowanie w Javie? Łatwiejsze, niż się wydaje!
Rogers Cadenhead jest programistą, twórcą aplikacji, autorem książek i wydawcą internetowym. Napisał już ponad dwadzieścia książek o tej tematyce. Przez kilka lat był członkiem grupy RSS Advisory Board, która zajmuje się specyfikacją RSS. Swoje artykuły publikuje w Drudge Retort i w innych popularnych serwisach internetowych.

Helion
Oprawa miękka

Wydanie: czwarte

ISBN: 978-83-283-4235-4

Tytuł oryginalny: Sams teach yourself java in 24 hours

Liczba stron: 424

Format: 160x235mm

Cena katalogowa: 69,00 zł

Tłumaczenie: Waśko Zbigniew, Jóźwiak Paweł