Jak zdać maturę z języka polskiego Poradnik maturzysty Szkoła ponadgimnazjalna

Klimczycki Marek, Rudzik Wojciech

Jak zdać maturę z języka polskiego Poradnik maturzysty Szkoła ponadgimnazjalna

 

Poradnik zawiera wszystkie informacje i wskazówki potrzebne w przygotowaniach do nowej matury z języka polskiego. Pokazuje, jak wypracować skuteczną strategię uczenia się oraz na co zwracać uwagę podczas rozwiązywania zadań maturalnych. Jest przeznaczony zarówno dla tegorocznych maturzystów, jak i dla uczniów klas pierwszych i drugich.

Publikacja składa się z trzech części.

Część I zawiera opis wymagań egzaminacyjnych, charakterystykę poszczególnych elementów egzaminu maturalnego oraz cenne wskazówki praktyczne dla maturzystów.
W części II znajdują się informacje na temat typów zadań i rodzajów sprawdzanych umiejętności, zasady tworzenia poszczególnych form wypowiedzi oraz strategie rozwiązywania zadań. Każdy typ zadań maturalnych został szczegółowo omówiony.

Bardzo użytecznym elementem poradnika są przykłady prac uczniowskich zawierające poprawne i błędne realizacje zadań maturalnych. Autorzy omawiają błędy i wskazują, jak można je poprawić.

Część III to wybrane zagadnienia z zakresu teorii i historii literatury, nauki o języku oraz wiedzy o sztuce przedstawione w formie map myśli ułatwiających powtórki przed egzaminem.

Na końcu publikacji zamieszczono indeks terminów.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-021-4349-6

Liczba stron: 240

Format: 205x280mm

Cena katalogowa: 57,00 zł