Jak u Barei, czyli kto to powiedział

Rafał Dajbor

Jak u Barei, czyli kto to powiedział

6.7

(89 ocen) wspólnie z

2784

 

Stanisław Bareja to niezaprzeczalny król polskiej komedii. Jego dzieła bawią coraz młodsze pokolenia, a kadry z filmów pojawiają się w internetowych memach komentujących działania polityków.
W roku 2019, na dziewięćdziesiąte urodziny Stanisława Barei, Rafał Dajbor wspomina niekwestionowanego króla polskiej komedii za pomocą jego aktorów i najsłynniejszych kwestii.

Wszyscy znamy nieśmiertelne: „Jest zima, to musi być zimno” albo „Golę się, jem śniadanie, idę spać”, ale co tak naprawdę wiemy o ludziach, którzy wypowiedzieli je na ekranie? Każdy z bohaterów tej książki ma na swoim koncie niezapomniane epizody, ale ich życiorysy pełne są dramatycznych wydarzeń: alkoholizm, nieudane związki, frustracja zawodowa, występy w produkcjach uznawanych za „reżimowe”, przedwczesna śmierć.

Dzięki anegdotom, wspomnieniom rodziny i przyjaciół, które serwuje nam Autor książki mamy szanse poznać bliżej tych ludzi. Dajbor wtajemnicza nas w ich biografie, odkrywa przed nami kulisy ich żyć, a także zapewnia dawkę cytatów z prady czy telewizji.

Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-662-3224-2

Liczba stron: 320

Format: 150x210mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Miś - trailer jednego z filmów Barei

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka