Jak hodować i karmić domową czarną dziurę

Michelle Cuevas

Jak hodować i karmić domową czarną dziurę

31,90 zł

2090

 

Opieka nad czarną dziurą to bardzo złożona sprawa. Jedenastoletnia Stella Rodriguez przekonuje się o tym na własnej skórze, kiedy pewnego dnia ten mroczny twór postanawia pójść jej śladem z siedziby NASA aż do domu. Najwyraźniej chce być udomowiony.
Czarna dziura pochłania wszystko na swojej drodze. Jest to dosyć frustrujące, ale też całkiem przydatne, gdy Stella chce się pozbyć kilku rzeczy. Zwłaszcza pamiątek po niedawno zmarłym tacie, który zostawił po sobie kosmicznie wielką pustkę w jej sercu.
W końcu jednak czarna dziura niechcący połyka coś zbyt cennego dla Stelli. Dziewczynka musi to odnaleźć, więc wyrusza w pełną przygód międzygwiezdną podróż. Stawką jest przecież cały jej świat. Kto by przypuszczał, że oswojona czarna dziura oznacza tyle problemów?
Michelle Cuevas ukończyła Williams College oraz uzyskała magisterium z zakresu sztuk pięknych i kreatywnego pisania z University of Virginia, gdzie była też stypendystką. Jest uznaną autorką powieści dla dzieci („Wyznania zmyślonego przyjaciela”, „Na roześmianym niebie”) i mieszka w Great Barrington w stanie Massachusetts.

Nasza Księgarnia
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-01-22

ISBN: 978-83-101-3396-0

Tytuł oryginalny: Care and Feeding of a Pet Black Hole

Liczba stron: 208

Format: 140x192mm

Cena katalogowa: 31,90 zł

Tłumaczenie: Anna Nowak

Cena pakietu

66,80 zł

4184

Cena pakietu

71,80 zł

4484