Ja

34,90 zł

2559

Niezwykła powieść o miłości, seksie i wieloznaczności, którą czytelnik zapamięta na długo.

Znany na całym świecie autor "Życia Pi" klarownym, pięknym i charakterystycznym dla siebie stylem napisał nową powieść.

Fascynująca fikcyjna autobiografia młodego pisarza i podróżnika, który nagle odkrywa, że jego płeć uległa zmianie. Zagubiony i niepewny swej tożsamości, na nowo poznaje samego siebie. Z szeroko otwartymi ze zdziwienia oczami wędruje przez cudownie bogaty, złożony, gorzko-słodki świat i poznaje naturę człowieka.


"Wspaniała historia, tragiczna i zarazem zabawna, tak jak życie. Martel to genialny pisarz".

"The Vancouver Sun""Fascynująca książka, w której aż iskrzy od językowych gier i zabaw, a wiodący temat - życie młodego człowieka - przedstawiono w sposób niezwykle realistyczny, choć jednocześnie z zadziwiającą fantazją. Martel jest pisarzem o wyjątkowym talencie".

"Calgary Herald""Wnikliwa, zabawna, oryginalna, absolutnie cudowna".

"The Globe and Mail""Doskonała, po mistrzowsku napisana powieść. Można powiedzieć, że Martel ma nieziemski talent. To świetny pisarz, jego utwory robią wstrząsające wrażenie".

"The Edmonton Journal"
Yann Martel urodził się w 1963 roku w Hiszpanii, obecnie mieszka w Montrealu. Jego życie to nieustająca podróż. Dorastał m.in. na Alasce, we Francji, w Kostaryce i w Meksyku, a później przebywał w Iranie, Turcji i Indiach. Po studiach filozoficznych na Trent University poświęcił się pisaniu. Jego książka "Życie Pi" stała się miedzynarodowym bestsellerem, a w 2002 roku zdobyła prestiżową Nagrodę Bookera.

Albatros
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-798-5740-1

Tytuł oryginalny: Self

Liczba stron: 415

Albatros

Format: 125x195mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska-Gadowska

Rok wydania: 2016