Imię bestii Tom 1 Spoglądając w otchłań

Nik Pierumow

Imię bestii Tom 1 Spoglądając w otchłań

 

Wojna między Mocarstwem Wszechbrzeża a Nekropolis trwa, pustosząc ziemie Wolnych Królestw. Wszystkie zasady zostają złamane, a równowaga świata zachwiana. Uniknąwszy przemiany w zombie przez Mistrzów Śmierci i uwolniwszy się od Magów Mocarstwa Dygwił Derrano przemierza spustoszony kraj w poszukiwaniu rodziny.

Tern i Aliedora, uprowadzeni przez tajemniczych noori, płyną jako ich więźniowie w kierunku legendarnej wyspy Szmaragd, z którą, jak się okazuje, związana jest przeszłość Terna. Za nimi niestrudzenie podąża dziecko Zgnilizny – Melli, a w ślad za nią drużyna – alchemik Ksarbirus, sidcha Neiss, była Gończa Stein i łowca demonów – gnom Braber. W czasie podróży wychodzą na jaw nowe szczegóły dotyczące prawdziwego oblicza członków drużyny. Motywy ich postępowania okazują się zupełnie inne niż wydawało się na początku. Pozornie ich celem jest uwolnienie Terna z rąk porywaczy, ale czy aby na pewno tylko to?

Czego naprawdę chcą od dziwnego dhussa jego towarzysze? Czy była Gończa Stein naprawdę jest „byłą” Gończą? Dlaczego Nekropolis zainteresowało się sidchą Neiss? Co ukrywa przed wszystkimi alchemik Ksarbirus? I jakie naprawdę zamiary wobec Terna ma rzekomy łowca demonów – Braber?
Chaos trwa.
A Siedem Zwierząt milczy.

Nik Pierumow jest najpopularniejszym pisarzem fantasy w Rosji, chociaż mieszka od lat w Stanach Zjednoczonych.
Nakłady jego powieści w Rosji osiągają na starcie 200-tysięczne nakłady, a dodruki idą co kilka miesięcy.

Solaris
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-759-0050-7

Liczba stron: 432

Format: 120x195mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Iwona Czapla