Historia śpiewu

Potter John, Sorrell Neil

Historia śpiewu

59,00 zł

3652

 

Dlaczego śpiewamy i co po raz pierwszy skłoniło pierwotnych ludzi do śpiewu? Jak taki śpiew mógł brzmieć i jak wiele z takiego pierwotnego stylu mogło przetrwać do dnia dzisiejszego?
Książka "Historia śpiewu" zada te oraz wiele innych pytań, badając śpiew jako zjawisko historyczne i międzykulturowe. Prześledzi ona ewolucję śpiewu w kontekście globalnym - od człowieka neandertalskiego po Auto-tune poprzez nieskończone odmiany muzyki światowej od Wschodu do Zachodu, muzykę klasyczną od średniowiecza aż po awangardę, a także muzykę popularną od wodewilu aż po rock i nie tylko. Rozpatrując śpiew jako uniwersalną działalność ludzką, książka ukazuje w szerokiej perspektywie śpiew wielu kultur i okresów: zachodnich i nie-zachodnich, od prehistorycznych do współczesnych.

"Historia śpiewu", napisana żywym i dowcipnym językiem, zawiera również obszerną bazę odnośników dla tych, którzy chcą mocniej zgłębić poszczególne tematy i przypadnie do gustu międzynarodowemu gronu czytelników - śpiewaków, studentów i naukowców.

Astraia
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-656-8643-5

Tytuł oryginalny: A History of singing

Liczba stron: 384

Format: 160x235mm

Cena katalogowa: 59,00 zł

Tłumaczenie: Katarzyna Wiwer