Historia filozofii od Sokratesa do Galileusza. Świat Zofii. Komiks. Tom 1

Jostein Gaarder, Vincent Zabus, Nicoby

Historia filozofii od Sokratesa do Galileusza. Świat Zofii. Komiks. Tom 1

3699

 

Światowy bestseller w nowej odsłonie jako powieść graficzna!

Pewnego dnia Zofia otrzymuje tajemniczy list z intrygującym pytaniem Kim jesteś? Wkrótce pojawia się druga wiadomość Skąd wziął się świat? Tak rozpoczyna się niezwykła korespondencja między ciekawską młodą bohaterką a jej tajemniczym korespondencyjnym przyjacielem. Gdy pytania zaczynają się mnożyć, Zofia zostaje wciągnięta w zaskakującą przygodę historii zachodniej filozofii. Poszukiwanie odpowiedzi pozwoli jej zbadać główne szkoły filozoficzne, próbując odkryć prawdziwą naturę listów, swojego tajemniczego nauczyciela, a przede wszystkim… siebie.

Oto błyskotliwa adaptacja komiksowa, w której Vincent Zabus i Nicoby wykreowali na nowo kultową powieść Josteina Gaardera – bestseller, który podbił serca ponad 50 milinów czytelników na całym świecie – aby przenieść tę czarującą eksplorację sensu i istnienia Zofii do zupełnie nowego medium.


Historia filozofii od Sokratesa do Galileusza. Świat Zofii. Komiks. Tom 1 - więcej informacji od księgarni Matras


Ta niezwykła powieść graficzna pod tytułem ""Historia filozofii od Sokratesa do Galileusza. Świat Zofii. Komiks. Tom 1"" to przekształcony w grafikę światowy bestseller, który na nowo odkrywa magiczny świat filozofii. Główna bohaterka, młoda, ciekawa świata Zofia, zostaje wplątana w zagadkową korespondencję z tajemniczym nadawcą. Pierwszy list, który otrzymuje, zaczyna się od niepokojącego pytania „Kim jesteś?"". Kiedy pojawia się drugi, z równie intrygującym zapytaniem „Skąd wziął się świat?”, Zofia zaczyna zastanawiać się, co tak naprawdę jest celem tej dziwnej korespondencji.

W miarę jak liczba pytań rośnie, Zofia wplątuje się w fascynującą podróż przez labirynt myśli różnych szkół filozoficznych. Od Sokratesa po Galileusza, Zofia próbuje zrozumieć różne interpretacje istnienia, sensu i poznania, jednocześnie starając się rozwikłać tajemnicę swojego nieznajomego korespondenta. Ale przede wszystkim, najważniejsza okazuje się dla niej próba odpowiedzi na pytanie o własną tożsamość.

Adaptacja komiksowa autorstwa Vincenta Zabusa i Nicoby'ego to niezwykłe przedstawienie tej znanej powieści. Dzięki ich kreatywności, kultowe dzieło Josteina Gaardera zyskało nową formę, dostosowaną do współczesnej publiczności. Jest to nie tylko atrakcyjna forma edukacji, ale także wspaniała okazja do zrozumienia filozofii jako nauki o życiu. Przenosząc przygodę Zofii do świata komiksu, autorzy dają nam możliwość odkrycia filozofii w zupełnie nowy, porywający sposób.

Czarna Owca
Zintegrowana

ISBN: 978-83-825-2276-1

Liczba stron: 264

Czarna Owca

Format: 205x275mm

Cena detaliczna: 59,99 zł

Rok wydania: 2023

Komentarze nie są potwierdzone zakupem