Harry Potter. Magiczny almanach

J.K. Rowling , John Tiffany, Jack Thorne

Harry Potter. Magiczny almanach

5.0

(1 ocena) wspólnie z

149,90 zł

9070

 

Pierwszy oficjalny przewodnik po książkach z serii. Harry Potter: magiczny almanach to najlepsze kompendium pełne faktów, infografik i wszystkiego, co magiczne!

Wiedza pochodząca z książek J.K. Rowling zaprezentowana została tu w formie map, wykresów i przekrojowych grafik ukazujących całą gamę magicznych osobliwości – od zaczarowanych obiektów, magicznego jedzenia, po fantastyczne rośliny i stworzenia. Podzielony na siedem rozdziałów Almanach to must-have dla każdego czytelnika. Pozwoli mu zgłębić informacje o ukochanych bohaterach, przeżyć na nowo ulubione sceny, zdobyć wiedzę o zaklęciach, poszukać ukrytych sekretów i oddać się fantazji, zwiedzając Szkołę Magii i Czarodziejstwa. Czytelnik znajdzie tu wszystko: od Tiary Przydziału po inkantacje zaklęć.

Ilustracje do Almanachu stworzyło siedmioro artystów z całego świata: Peter Goes, Louise Lockhart, Weitong Mai, Olia Muza, Pham Quang Phuc, Levi Pinfold i Tomislav Tomić, a każdy z nich zaprezentował własną artystyczną wizję magicznego świata J.K. Rowling. Harry Potter: magiczny almanach ukaże się jednocześnie w 35 językach, wsparty wydarzeniami Światowego Dnia Harry’ego Pottera skierowanego do dzieci i całych rodzin, fanów i kolekcjonerów.

Joanna Nowakowska, redaktor naczelna wydawnictwa Media Rodzina: „Magiczny almanach zauroczył nas od pierwszego wejrzenia i obudził najcenniejsze wspomnienia z lektury Harry’ego Pottera. Przywołał na nowo magiczny świat J.K. Rowling: świeży, unikalny, nieskończenie odkrywczy, a przy tym pełen fantazji i humoru. Almanach oszałamia ilością wiedzy i szczegółowością, rozczula cytatami z książek – pamiętnymi kwestiami ukochanych postaci, zachwyca ilustratorskim rozmachem, a jednocześnie wiernym podejściem do magicznych miejsc, postaci, stworzeń i przedmiotów. Almanach to autoryzowane, pedantycznie opracowane kompendium wiedzy o Harrym Potterze dla fanów w każdym wieku”.


Harry Potter. Magiczny almanach - więcej informacji od księgarni Matras


Harry Potter: Magiczny almanach to nieodzowna pozycja dla wszystkich miłośników unikalnego świata stworzonego przez J.K. Rowling. Ten pierwszy oficjalny przewodnik po serii, to autoryzowane wydanie, które zaskakuje bogactwem wiedzy, szczegółowością informacji i przyciąga ilustratorskim rozmachem. To nie tylko zbiór faktów, ale także wszelkiego rodzaju magiczne osobliwości - od zaczarowanych obiektów, poprzez magiczne potrawy, aż po fantastyczne rośliny i stworzenia.

Almanach ujawnia wiele zaskakujących faktów o uniwersum Harry'ego Pottera, pozwalając czytelnikowi na nowo odwiedzić Szkołę Magii i Czarodziejstwa. Każdy fan serii znajdzie tu coś dla siebie: od szczegółów na temat ukochanych bohaterów, poprzez ukryte sekrety, aż po możliwość oddania się fantazji i ponownego odkrywania magicznego świata.

Zawiera siedem rozdziałów, które skupiają się na różnych aspektach uniwersum Harry'ego Pottera. Ilustracje, które zdobią Almanach stworzyło siedmioro artystów z różnych części świata, każdy z nich przedstawiając swoją własną, unikalną wizję magicznego świata J.K. Rowling.

Harry Potter: Magiczny almanach to nie tylko kompendium wiedzy dla fanów, ale także ciekawa pozycja dla nowych czytelników, którzy chcą zanurzyć się w fantazyjny świat czarodziejstwa. To książka, która pomoże zgłębić tajemnice ukochanych postaci, odkryć na nowo ulubione sceny, a także zdobyć wiedzę na temat zaklęć i czarów. Dzięki niej każdy czytelnik będzie mógł ponownie przeżyć magiczne przygody Harry’ego Pottera.

Joanna Nowakowska, redaktor naczelna wydawnictwa Media Rodzina, podkreśla, że Almanach to autoryzowane, pedantycznie opracowane źródło wiedzy o Harrym Potterze dla fanów w każdym wieku. Zauroczył nas od pierwszego wejrzenia i obudził najcenniejsze wspomnienia z lektury Harry’ego Pottera - mówi. Almanach oszałamia ilością wiedzy i szczegółowością, rozczula cytatami z książek - pamiętnymi kwestiami ukochanych postaci, zachwyca ilustratorskim rozmachem, a jednocześnie wiernym podejściem do magicznych miejsc, postaci, stworzeń i przedmiotów.

Media Rodzina
Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-826-5515-5

Liczba stron: 368

Media Rodzina

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 149,90 zł

Tłumaczenie: Piotr Budkiewicz, Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Rok wydania: 2023

Komentarze nie są potwierdzone zakupem