Gra na wielu bębenkach

Olga Tokarczuk

Gra na wielu bębenkach

34,97

 

Najgłośniejszy i najszerzej komentowany tom opowiadań ostatnich dekad. Bogactwo tematów i maestria krótkiej formy. Za zasłoną codzienności autorka dostrzega zawsze coś, co burzy porządek i wyrywa z rutyny.

„Charakterystyczny dla pisarstwa Tokarczuk powab: połączenie zwięzłości i baśniowości, precyzji szczegółu i poetyckości, lekkości i ciężaru”. ILMA RAKUSA, „NEUE ZÜRCHER ZEITUNG”

„Olga Tokarczuk reprezentuje sobą tak wiele. Szerokie horyzonty, filozoficzna głębia, polityczne zaangażowanie, intelektualna dociekliwość, a nade wszystko wspaniałe pióro”. KAREN SYBERG, „INFORMATION”

„Piękna, polifoniczna opowieść, od której trudno się oderwać”. KAROL MALISZEWSKI


Olga Tokarczuk, niezwykle wszechstronna pisarka, powraca z nowym tomem opowiadań, który przynosi kolejną porcję zaskakujących historii. Jej najnowsza książka, zatytułowana ""Za zasłoną codzienności"", jest nie tylko najgłośniejszym, ale także najbardziej komentowanym zbiorem opowiadań ostatnich dekad.

Podobnie jak w swoich poprzednich utworach, Tokarczuk zachwyca swoim charakterystycznym stylem literackim, który łączy zwięzłość i baśniowość. Jej precyzyjne opisy szczegółów, poetyczne metafory oraz lekkość, z jaką porusza trudne tematy, sprawiają, że czytelnik jest wciągany w świat jej opowieści.

Tym razem autorka skupia się na poszukiwaniu czegoś niezwykłego, co kryje się za zasłoną codzienności. Poruszając wiele różnych tematów, od filozofii po politykę, Tokarczuk ukazuje szerokie horyzonty swojej wyobraźni i intelektualnej dociekliwości.

Książka ""Za zasłoną codzienności"" przynosi piękne, polifoniczne opowieści, które trudno jest oderwać się od lektury. Tokarczuk bawi się konwencjami literackimi, eksperymentuje z formą i zaprasza czytelnika do głębszych refleksji nad sensem egzystencji.

Tym razem autorka wychodzi poza granice znanych nam rzeczywistości, aby odkryć to, co ukryte i niezwykłe. Jej historie burzą porządek i wyrywają z rutyny, prowokując do myślenia i zadawania pytań o istotę ludzkiego istnienia.

""Za zasłoną codzienności"" jest kolejnym świetnym dowodem na to, że Olga Tokarczuk nie tylko reprezentuje szerokie spektrum tematów i głębię filozoficzną, ale także posiada wspaniałe pióro, które bawi, porusza i inspiruje czytelników na całym świecie.

Literackie
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-080-7645-3

EAN: 9788308076453

Liczba stron: 414

Format: 13.5x21.0cm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka