Gorączka latynoamerykańska

Artur Domosławski

Gorączka latynoamerykańska

7.8

(524 ocen) wspólnie z

39,90

 

Latynosi, którzy w XX wieku buntowali się przeciwko tyranom i oligarchom, nieśli czerwone sztandary. Polscy buntownicy byli w tym samym czasie zapatrzeni w kapitalizm i Amerykę, a jeden z latynoskich dyktatorów stał się nawet bohaterem pozytywnym części polskiej opinii. Jak rodziły się bunty i rewolucje na Kubie, w Brazylii, Chile, Wenezueli – te przeszłe i te niedawne? W jaki sposób je dławiono i co z nich wynikło? Wielowątkową odpowiedź na te i inne pytania Domosławski układa ze swoich długoletnich obserwacji oraz rozmów z buntownikami i rządzącymi, katami i ich ofiarami, pisarzami, intelektualistami i zwykłymi ludźmi. Punkty widzenia Latynosów są tu konfrontowane z naszymi – europejskimii polskimi – doświadczeniami.
Trudno znaleźć lepszy portret historyczny – i co najważniejsze – społeczny krajów na południe od USA. Takie książki pisze się raz na całe życie.
TYGODNIK POWSZECHNY
Ta książka odziera nas ze złudzeń, odbiera wiarę w happy end, np. że z koszmaru sennego zawsze się budzimy, po deszczu wychodzi słońce, zaś cierpliwość bezbronnych narodów w końcu zostaje nagrodzona.
NEWSWEEK

Wielka Litera
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: czwarte

ISBN: 978-83-803-2148-9

EAN: 9788380321489

Liczba stron: 616

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem