Farma Heidy Owce, islandzka wieś i naprawianie świata

Steinunn Sigur?ardóttir

Farma Heidy Owce, islandzka wieś i naprawianie świata

5.7

(72 ocen) wspólnie z

39,90 zł

2594

 

Superbohaterka z Islandii – historia kobiety, która swoją walką o dobra naturalne nakreśla przepiękny obraz otaczającego ją świata.
Wizja kariery modelki na wybiegach Nowego Jorku okazała się mało atrakcyjna dla Heidy Ásgeirsdottír. Dziewczyna postanowiła powrócić w rodzinne strony – i to nie do modnego Reykjaviku, ale do odległej farmy u stóp islandzkich wyżyn. Odtąd swój czas poświęcała na wyczerpujące prace gospodarskie, w tym uprawę ziemi i hodowlę stada pięciuset owiec. To właśnie tu, w miejscowości sąsiadującej z wulkanem Katla, nieśmiała i skromna dziewczyna zmieniła się w silną i pewną siebie kobietę, która podjęła heroiczną walkę o ochronę dóbr naturalnych Islandii.
Teraz całą swoją energię poświęca temu, aby przekonywać polityków i mieszkańców do bojkotowania pomysłów koncernów energetycznych i innych firm, które zagrażają tamtejszym ekosystemom. Idąc pod prąd i narażając się na potworną krytykę, Heida skutecznie przeciwstawia się finansowym potentatom, dzięki czemu została uznana za lokalną superbohaterkę.
__
„Urzekła mnie i sama książka, która literacko oddaje piękno Islandii i Heida, superwoman na islandzkiej farmie. Kobieta pewna siebie, bezkompromisowa, która ponad swoją karierę stawia ochronę dóbr naturalnych swego kraju. Jak dla mnie – niezwykła i inspirująca”.
– Karolina Gruszka

Wydawnictwo Kobiece
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-664-3615-2

Tytuł oryginalny: Hei?a – fjalldalabóndinn

Liczba stron: 312

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Jacek Godek

Komentarze nie są potwierdzone zakupem