Dziewczyna, którą nigdy nie byłam

Caitlin Moran

Dziewczyna, którą nigdy nie byłam

6.0

(170 ocen) wspólnie z

34,99

Dziewczyna, którą nigdy nie byłam to opowieść o „próbowaniu” się ze światem.

Urodzona w robotniczej, wielodzietnej rodzinie Johanna Morrigan, wyrasta na niegrzeszącą urodą nastolatkę z nadwagą. Jest za to obdarzona talentem literackim, ciętym językiem, a do tego ma obsesję na punkcie seksu. Wielka Brytania przełomu lat 80 i 90-tych widziana jej oczami nabiera ciekawego kolorytu. Polityka, codzienność, używki i moralność mają tu różne odcienie. Czy Margarete Thatcher była politycznym geniuszem czy ciemiężycielką klasy robotniczej? Czy dziewczyna uprawiająca często sex z przygodnymi mężczyznami to zdzira czy Poszukiwaczka Seksualnych Przygód?

Jest to książka o przekraczaniu i wytyczaniu granic, o budowaniu siebie, swoich postaw i wartości. To pochwała indywidualizmu, odwagi i pogody ducha, ale to też książka o silnych emocjach, jakich doświadcza się mając naście lat.

Dodatkowym walorem książki jest barwnie nakreślony londyński światek muzyczny tamtych lat. Skąpany w strumieniach alkoholu, okraszony wulgarnymi, a czasem lirycznymi anegdotami rozbrzmiewa na kartach tej książki przebojami alternatywnej sceny Madchester i zespołu Smashing Pumpkins.

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-04-27

ISBN: 978-83-801-5155-0

Tytuł oryginalny: How to build a girl

Liczba stron: 392

Czarna Owca

Format: 130x205mm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Tłumaczenie: Joanna Golik-Skitał

Rok wydania: 2016

Komentarze nie są potwierdzone zakupem