Dzieło przypadku

Jeffrey Archer

Dzieło przypadku

39,90 zł

2540

 

Gdyby przyznawano Nagrodę Nobla w dziedzinie snucia opowieści, Jeffrey Archer zostałby jej laureatem. - „Daily Telegraph”
Oto piętnaście emocjonujących i niesamowitych opowiadań – formy, której Archer jest prawdziwym mistrzem! Wśród ich bohaterów cała galeria postaci: nieco zgorzkniały, młody detektyw z Neapolu, który przybywa do włoskiego miasteczka położonego na wzgórzu, by rozwiązać zagadkę morderstwa; zarozumiały uczeń, który odkrywszy źródło zamożności ojca, całkowicie zmienia swoje życie; kobieta, która ośmiela się rzucić wyzwanie mężczyznom na jednym z elitarnych amerykańskich uniwersytetów; sprytne małżeństwo, które na emeryturze odkryło znakomity sposób na dostatnie życie; i wielu innych. Ich błyskotliwie opowiedziane historie wprawiają w dobry humor, przestraszają, pobudzają do refleksji, są esencją gawędziarskiego talentu autora.
Czytałem tę książkę w podróży i w pewnym momencie zorientowałem się, że wymykam się z własnych spotkań autorskich, żeby czym prędzej do niej wrócić... Muszę przyznać, że pochłonęła mnie bez reszty. To była nadzwyczaj przyjemna lektura. - Anthony Horowitz, „Daily Telegraph” (autor książek: Dom Jedwabny, Moriarty, Cyngiel śmierci, Morderstwa w Somerset, Pogrzeb na zamówienie – wszystkie wydane przez REBIS)
Wysublimowane, dowcipne i zarazem zabawne! - „The Times”
Jeffrey Archer zawsze czuł się doskonale jako autor opowiadań. Historie składające się na ten zbiór przenoszą czytelników w urokliwy świat zaskakujących wydarzeń. -„The Scotsman”
Wyborne... Historie trzymające w napięciu od pierwszej do ostatniej linijki, świetnie opowiedziane. - „Daily Express
Wszystkie opowiadania są napisane z uwagą skoncentrowaną na czasie i miejscu akcji, także na kunsztownym prowadzeniu dialogu. Kolejny raz przypominają, że Archer ma talent do tworzenia zarówno krótkich, jak i długich form literackich. - „Booklist”
Sztuka opowiadania historii to wspaniały i niezwykły dar... Nie sposób się jej nauczyć; albo się ten dar ma, albo nie. A Jeffrey Archer z pewnością go ma. - Erica Wagner, redaktor literacka „The Times”
Pierwszorzędna lektura. Do przeczytania jednym tchem. Jeffrey ma dar pisania wyjątkowo zajmujących opowieści. - Jerry Hayes, „Spectator”
Ekscytująca lektura. - „Mail on Sunday”
Autor jest geniuszem... śmiałe i pasjonujące pomysły zapewniają mu miejsce wśród najlepszych pisarzy. - „Evening Standard”
Narrator na miarę Aleksandra Dumas. -„Washington Post”

Rebis
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-806-2515-0

Tytuł oryginalny: Tell Tale

Liczba stron: 360

Format: 135x215mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Maja Justyna

Wywiad z Autorem

Cena pakietu

79,80 zł

4934

Cena pakietu

94,80 zł

5834

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka