Dwudzieste siódme miasto

Jonathan Franzen

Dwudzieste siódme miasto

42,00 zł

2629

 

Lata osiemdziesiąte. Saint Louis, wyimaginowane dwudzieste siódme pod względem wielkości miasto w USA, które w znacznej mierze przypomina to prawdziwe, leżące nad rzeką Missisipi. Miasto obciążone mitem amerykańskiego snu i powiązanych z nim wartości oraz problemów.
Martin Probst, wzorowy obywatel, szanowany przedsiębiorca i budowniczy słynnego Gateway Arch, wraz z piękną żoną i piękną córką mieszka na uroczym przedmieściu. Jednak z chwilą gdy miasto decyduje się zatrudnić na stanowisku komendanta policji charyzmatyczną młodą kobietę z Indii o imieniu Dżammu, jego życie ulega drastycznym zmianom.
Wraz z Dżammu w mieście pojawia się bowiem grupa wpływowych Hindusów o wielkich ambicjach politycznych, którzy zaczynają infiltrować miejskie urzędy. Nowa komendantka szybko zdobywa popularność, zatrudniając rekordową liczbę czarnoskórych w policji i doprowadzając do poprawienia statystyk policyjnej walki z przestępczością. Niezbędny do realizacji celów nowej komendantki Probst staje się obiektem jej intryg, a kiedy próbuje się temu przeciwstawić, zaczynają się brutalne naciski…

Sonia Draga
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-0817-1

Tytuł oryginalny: The 27th City

Liczba stron: 558

Format: 145x215mm

Cena katalogowa: 42,00 zł

Tłumaczenie: Witold Kurylak

Cena pakietu

81,90 zł

5023

Cena pakietu

81,90 zł

5023

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka