Drugie zabicie psa/ Nawrócony w Jaffie

Marek Hłasko

Drugie zabicie psa/ Nawrócony w Jaffie

34,99 zł

2289

Dwie izraelskie minipowieści, w których Marek Hłasko udowadnia, że życie to teatr albo film.

Miłość i kłamstwo w Izraelu. Dwie minipowieści napisane przez Hłaskę na emigracji, które łączy para głównych bohaterów, oszustów matrymonialnych. Pierwszy obmyśla scenariusz, dzięki któremu uda im się wyłudzić pieniądze od kolejnej bogatej, rozczarowanej życiem kobiety. Drugi gra w nim rolę melodramatycznego amanta. Początkowo wszystko idzie zgodnie z planem: ofiara – samotna kobieta z dzieckiem – ulega czarowi Jakuba, odgrywającego doświadczonego przez los outsidera. Wszystko psuje jednak chamsin – „wiatr, który robi z ludzi wariatów”...
Ponownie spotykamy bohaterów w „Nawróconym w Jaffie”. Bez grosza przy duszy nadal brną w kłamstwa i czekają na dobry moment, by uwieść następną kobietę. Podczas pobytu w Tel Awiwie zawierają znajomość z kanadyjskim misjonarzem i jego młodą żoną...

Opowiadanie "Drugie zabicie psa" zyskało doskonałe recenzje i ogromną popularność. Wielokrotnie tłumaczone na różne języki, jest wznawiane i wydawane do chwili obecnej. Zostało sfilmowane w Niemczech, stało się podstawą wielu spektakli telewizyjnych i teatralnych oraz słuchowisk radiowych.

Czasami budzę się w nocy i duszę ze śmiechu, kiedy pomyślę o tych wszystkich, którym mówisz o miłości i o tym życiu, które razem zaczniecie. I żadna z nich nigdy się nie dowie, że te wszystkie teksty wymyślił stary gruby Żyd, który ma obustronną przepuklinę i któremu niedobrze jest nawet po poziomkach ze śmietaną.
Drugie zabicie psa

MAREK HŁASKO POWRÓCIŁ
Opowiadania „Drugie zabicie psa/Nawrócony w Jaffie” ukazują się w serii pod hasłem „Hłasko powraca” zainicjowanej przez publikację „Listów” Marka Hłaski, które stały się bestsellerem. W serii ukazały się dotychczas książki: „Piękni dwudziestoletni”, „Pierwszy krok w chmurach” oraz „Sowa, córka piekarza”.

Agora
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-268-1363-4

Liczba stron: 240

Agora

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 34,99 zł

Rok wydania: 2015