Draka w Muzeum

Agata Loth-Ignaciuk

Draka w Muzeum

2664

 

– Mogę wejść, gdzie chcę, nawet do skarbca. Albo do muzeum. Nocą. Jeśli tylko będę miał ochotę! – przechwala się Janek, po czym zakłada się z kolegami, że... zdoła zakraść się do muzeum, wynieść z niego dzieło sztuki tak, by całą aferę opisały gazety.

A zatem nie ma odwrotu! Janek bierze na cel zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie, a do udziału w nocnej eskapadzie namawia Stefka, swojego młodszego brata, ale też nieświadomego niczego dziadka Edka. Intryga rozkręca się z minuty na minutę, coś, co wyglądało na dziecinne łatwe, zamienia się w katastrofę! Ale czy na pewno?

Sensacyjna akcja „Draki w Muzeum” przeplata się z fascynującą opowieścią o sztuce. Pojawia się Bitwa pod Grunwaldem (i jej powojenne losy), weduty Canaletta (i ich wykorzystanie do odbudowy Warszawy), Bitwa pod Orszą, malowidła z Faras, zbiory monet, kolekcje miniatur i greckich waz. Nuda, powiecie? Sami się przekonajcie.

Wartka akcja, duża dawka humoru, liczne zwroty akcji, a do tego ciekawe ilustracje łączące komiksowy styl z dowcipem sytuacyjnym to najlepszy przepis na powieść przygodową.

Druganoga
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-966-9404-1

Liczba stron: 80

Druganoga

Cena detaliczna: 34,90 zł

Rok wydania: 2023

Komentarze nie są potwierdzone zakupem