DMT Molekuła Duszy Rewolucyjne badania w dziedzinie biologii doświadczeń mistycznych i z pogranicza śmierci

Rick Strassman

DMT Molekuła Duszy Rewolucyjne badania w dziedzinie biologii doświadczeń mistycznych i z pogranicza śmierci

45,00 zł

2812

 

Pomiędzy 1990 a 1995 rokiem dr Rick Strassman przeprowadził zatwierdzone przez DEA badania kliniczne na Uniwersytecie Nowego Meksyku, podczas których sześćdziesięciu ochotników otrzymało DMT – jeden z najpotężniejszych znanych nam psychodelików. Niniejsza książka stanowi niezwykle szczegółowy opis owych sesji, stawiając przy tym pytania dotyczące natury ludzkiego umysłu oraz terapeutycznego potencjału psychodelików.
DMT jest substancją występującą głównie w roślinach, ale produkuje ją także ludzki mózg. Wywołała ona u badanych szereg doświadczeń z pogranicza śmierci oraz przeżyć mistycznych. Wielu ochotników opisało niezwykle realistyczne spotkania z inteligentnymi istotami, przy czym na szczególną uwagę zasługują przypadki nawiązania kontaktu z „obcymi”. Niemal wszyscy uznali, że udział w badaniach był jednym z najważniejszych doświadczeń ich życia.
Strassman łączy DMT z szyszynką, a więc miejscem, w którym, według Hindusów, znajduje się siódma czakra i które Kartezjusz nazywał „siedliskiem duszy”. W DMT: Molekuła duszy stawia on śmiałą tezę, w myśl której naturalnie uwalniane przez szyszynkę DMT umożliwia duszy wniknięcie do ciała oraz jego opuszczenie, towarzysząc także doświadczeniom narodzin i śmierci, osiąganiu najwyższych stanów medytacyjnych, a nawet seksualnej transcendencji. Strassman uważa także, że przypadkowe uwalnianie DMT może prowadzić do doświadczeń uprowadzenia przez obcych. Substancja ta, używana z rozwagą, może w znaczącym stopniu przyczynić się do dokładniejszego zbadania najbardziej mistycznych obszarów ludzkiego umysłu i ludzkiej duszy.

Illuminatio
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-01-17

ISBN: 978-83-661-3467-6

Tytuł oryginalny: DMT: The Spirit Molecule: A Doctor's Revolutionary Research into the Biology of Near-Death and Mysti

Liczba stron: 344

Format: 165x240mm

Cena katalogowa: 45,00 zł

Tłumaczenie: Maciej Lorenc

Cena pakietu

84,90 zł

5206

Cena pakietu

94,90 zł

5806

Cena pakietu

97,90 zł

5986