Dlaczego tak trudno jest odejść Narracje kobiet doświadczających przemocy

Bogna Szymkiewicz

Dlaczego tak trudno jest odejść Narracje kobiet doświadczających przemocy

35,00 zł

2268

 

Książka zawiera wnioski i obserwacje oparte na wieloletnim doświadczeniu Autorki w pracy indywidualnej i instytucjonalnej na rzecz ofiar przemocy. Prezentuje problem w sposób interdyscyplinarny z perspektywy teoretycznej i praktycznej, opiera się zwłaszcza na koncepcjach psychologii narracyjnej i psychologii procesu.

Autorka pokazuje subiektywną prawdę zranień i zniewolenia kobiet w bliskich relacjach, która jest skutkiem przemocy psychicznej lub psychicznej i fizycznej. Jest to doświadczenie indywidualne, występujące zwykle jako skutek tzw. przemocy domowej, ale występuje także jako zjawisko zbiorowe, czyli efekt przemocy zanurzonej w kulturze i instytucjach społecznych.

Publikacja dostarcza bogatej wiedzy o psychologicznym i pozapsychologicznym wymiarze przemocy wobec kobiet i pokazuje, dlaczego droga do uwolnienia się kobiet spod kontroli i zniewolenia w przemocowym związku jest trudna. Jest ona powiązana z przemocą społeczną i negatywnymi stereotypami kulturowymi, które na nią przyzwalają albo nawet jej sprzyjają.

Patronat: czasopismo "Niebieska Linia"

Eneteia
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-615-3871-4

Liczba stron: 172

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 35,00 zł

Cena pakietu

79,90 zł

4962