Dama ze szmaragdami

Paulina Kuzawińska

Dama ze szmaragdami

7.3

(255 ocen) wspólnie z

36,99 zł

2399

 

Zagadkowy obraz, dobrze sytuowana rodzina Verinderów, która najprawdopodobniej skrywa jakieś sekrety, co jest tym bardziej niepokojące, zważywszy na tajemniczą śmierć niedoszłej panny młodej. Kobieta niespodziewanie umiera w starej rodowej posiadłości. Co wiąże jej śmierć z olejnym portretem do którego pozowała? Czy legenda o klątwie związanej z pięknym szmaragdowym naszyjnikiem nie jest tylko i wyłącznie mrocznym, wymyślonym przekazem przodków? Ktoś uwiecznił naszyjnik na portrecie zmarłej Claire.

Młoda arystokratka Madeline Hyde stara się dojść prawdy o śmierci jej najlepszej przyjaciółki. Prywatne dochodzenie wiedzie ją w gąszcz niebezpiecznych tajemnic, które coraz bardziej dają się we znaki mieszkańcom Dworu pod Ciosami.
To fantastyczne skrzyżowanie się retro intrygi o romantycznym zabarwieniu i zbrodni, która wyciąga na światło dzienne rodzinną legendę.

Lira Publishing Sp. z o.o.
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-665-0308-3

Liczba stron: 336

Lira Publishing Sp. z o.o.

Format: 197x135mm

Cena katalogowa: 36,99 zł

Monika J.

Dama ze szmaragdami

Autorka bardzo zadbała o to, bym poświęciła jej powieści cały swój wolny czas :)
U boku Madeline Hyde próbowałam dociec prawdy o śmierci Claire, która niedługo miała poślubić hrabiego Verindera. Jednak rodzinna klątwa to nie lada wyzwanie - jak bowiem głosiła, szmaragdowy naszyjnik który uwieczniono na jej portrecie był przeklęty. Na ile w tym prawdy? To wyśmienity retro kryminał, gdzie nie zabrakło zaskakujących zwrotów akcji! Bardzo bardzo wciągająca i fascynująca!

Barbara Nitka

Epoka wiktoriańska

Epoka wiktoriańska to naprawdę wyjątkowy okres na mapie historii Anglii. Do tej pory umiałam ją jedynie umieścić mniej więcej w czasie i to było na tyle z informacji jakie posiadałam. Już po przeczytaniu pierwszego tomu wiedziałam, że chcę bardziej zgłębić swoją wiedzę w tym temacie. Kochani, polecam każdemu! Myślę, że wielu z was nie wie jak wiele osobliwych trendów panowało w tym okresie. Myślicie, że pozowanie do zdjęć bez głowy, było możliwe dopiero w dobie photoshopa? Nic bardziej mylnego, a co powiecie na tatuaże i piercing, który prawdopodobnie zapoczątkował książę Albert - mąż królowej Wiktorii? To tylko wybrane smaczki. Książka doskonale oddaje charakter tamtych czasów, no i oczywiście jej fabuła jest pierwszorzędna i wciągająca na długie godziny!

Sylwia Ornat

Magia zbrodni

Dama z wahadełkiem, czyli poprzednia część solidnie zapisała się w mym sercu. Byłam naprawdę zachwycona. Do tej pory chłonęłam kryminały jak gąbka, ale te surowe, zimne, których klimat nie miał nic wspólnego z tym, jaki mają książki z cyklu o Madeline Hyde. Tutaj zgrabnie wpleciono wątek romantyczny, a wszystko na tle doskonałych opisów oddających ducha czasów tego specyficznego okresu w Anglii. Tutaj nie ma się do czego przyczepić, jeżeli ktoś podobnie jak ja rozkochał się w pierwszym tomie, będzie wniebowzięty, kiedy tylko zagłębi się w pierwsze strony powieści.