Czas kosmosu

Robert Zubrin

Czas kosmosu

7.4

(18 ocen) wspólnie z

5996

 

Czas kosmosu jest polskim wydaniem światowego bestsellera „The Case for Space” autorstwa Roberta Zubrina – inżyniera astronautyki, prezesa Pioneer Astronautics i prezydenta The Mars Society.

Autor w ciekawej – narracyjnej – formie opisuje obecną rewolucję w lotach kosmicznych. Przedstawia potencjał ostatnich osiągnięć astronautyki, przewiduje innowacje i nowe kierunki badań. Coś, co kilkanaście lat temu wydawało się since-fiction, dzisiaj dzieje się na naszych oczach. Jest to związane chociażby z tym, że we współczesnym „wyścigu kosmicznym” rywalami nie są supermocarstwa, ale konkurujący ze sobą przedsiębiorcy.

Zubrin ujawnia smaczki dotyczące budowy rakiet, ekonomiczne i osobowe kulisy prac nad pierwszymi komercyjnymi lotami w kosmos, przewiduje przyszłość astronautyki – wskazując, co naprawdę jest możliwe a co nie – pod kątem technologicznym.

Cytując opinię redaktorów Forbes’a: W książce możemy podziwiać rzadko spotykaną wiedzę autora, obejmującą astronomię, inżynierię, ekonomię i politykę. Zubrin zagłębia się bezpośrednio w kwestie wydobycia zasobów księżycowych, wytwarzania energii, produkcji

i transportu, które będą napędzać szybkie zasiedlenie „ósmego kontynentu Ziemi”.

Wydawnictwo Naukowe Pwn
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-012-1788-4

Liczba stron: 296

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 74,00 zł

Rok wydania: 2021

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka