Cyfrowi rodzice

Yalda T. Uhls

Cyfrowi rodzice

6.8

(12 ocen) wspólnie z

36,90 zł

1845

Wyważony i świetnie napisany poradnik dla rodziców e-dzieci!

Twoje dziecko wcześniej nauczyło się obsługiwać tablet niż zawiązywać buty?
A teraz więcej czasu spędza w sieci niż z Tobą?


Jeśli tak, to jesteś cyfrowym rodzicem, czy tego chcesz, czy nie. I pewnie czujesz się trochę zagubiony, może nawet przerażony tym, jak dużo miejsca w życiu Twojego dziecka zajmują media społecznościowe i życie w sieci. Książka „Cyfrowi rodzice” jest dla Ciebie!

Autorka nazywa i systematyzuje to, co czujemy intuicyjnie (i co czasem spędza sen z powiek), oddzielając fakty od mitów. Rozbiera na czynniki pierwsze świat nowych mediów, ukazując go w kontekście wychowywania dzieci i młodzieży. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że jesteśmy pierwszym pokoleniem rodziców dzieci w sieci. Dynamiczny świat nowych aplikacji i internetowych mód (snapchaty, miniblogi, tweety itd.) jest nie do ogarnięcia dla większości dorosłych, dlatego autorka opracowała wskazówki, jak w nim nawigować, będąc jednocześnie aktywnym i czujnym, ale nie przeczulonym rodzicem.

Atuty książki „Cyfrowi rodzice”:
• przystępny i wciągający styl
• liczne przykłady i anegdoty
• konkretne wskazówki dla rodziców

IUVI
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2016-05-19

ISBN: 978-83-796-6020-9

Liczba stron: 288

IUVI

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 36,90 zł

Rok wydania: 2016

Szymon Wójcik - socjolog, koordynator programu saferinternet.pl, Fundacja Dzieci Niczyje

Myśląc o dzieciach w cyfrowym świecie, mamy skłonność do popadania w jedną ze skrajności: „technoentuzjazm” – zachwyt nad korzyściami, jakie mogą wynieść nasze pociechy z nowych mediów, lub „technofobię” – strach i bicie na alarm w obliczu niebezpieczeństw. Cyfrowi rodzice unikają tych skrajności, przedstawiając zrównoważony i rzetelny bilans szans i zagrożeń.
Książka Yaldy T. Uhls jest wyjątkowym poradnikiem. Autorka potrafi w niepowtarzalny sposób połączyć wiedzę na temat wpływu nowych mediów na dzieci i młodzież z celnymi poradami. Korzystanie z najnowszych badań naukowych oraz umiejętność ich przystępnego wytłumaczenia rodzicom to największe atuty tej książki.
Z pewnością jest to publikacja godna polecenia wszystkim rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i osobom pracującym z dziećmi i młodzieżą. Znajdziemy tu praktyczne porady dotyczące dzieci w różnym wieku – od niemowląt po nastolatków. Autorka nakłania także czytelników do refleksji nad własnym modelem korzystania z Internetu i nowych technologii. Bez tego bowiem my, dorośli, nie będziemy w stanie wychować nowego „cyfrowego” pokolenia.

Cena pakietu

76,80 zł

4239