Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej Studia przypadków według tradycyjnej medycyny chińskiej

Shengping Zeng, Fratkin Jake Paul, Jing Wang

Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej Studia przypadków według tradycyjnej medycyny chińskiej

9990

 

Podręcznik Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej prezentuje ogólne zasady i metody leczenia chorób autoimmunologicznych na przykładzie reprezentatywnych studiów przypadków. W dziewięciu rozdziałach eksperci z Uniwersytetu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Chengdu przedstawiają typowe choroby autoimmunologiczne, w tym reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy, syndrom Sjögrena, twardzinę skóry, układowe zapalenie naczyń, idiopatyczną plamicę małopłytkową, nieswoiste zapalenie jelit, autoimmunologiczne choroby tarczycy, łuszczycę i łuszczycowe zapalenie stawów. Omówienie konkretnych przypadków klinicznych poprzedzają krótkim opisem jednostki chorobowej z punktu widzenia biomedycyny i TMCh. W każdym studium przypadku prezentują objawy choroby, wzorce chorobowe, cel leczenia i formuły stosowane w terapii. Każdy rozdział kończy się pytaniami sprawdzającymi. Niezależnie od tego, jaka choroba autoimmunologiczna występuje, podejście TMCh koncentruje się na leczeniu toksyn gorąca, zastoju krwi i śluzu-wilgoci w celu wyeliminowania tych czynników chorobotwórczych. Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej to pozycja obowiązkowa dla praktyków medycyny chińskiej.

Podręcznik zawiera:
• krótką charakterystykę reprezentatywnych chorób immunologicznych,
• omówienie przypadków klinicznych pod kątem rozpoznania choroby i jej leczenia,
• przykładowe formuły stosowane w leczeniu określonej dolegliwości, • komentarz eksperta na temat danej jednostki chorobowej,
• pytania sprawdzające na końcu każdego rozdziału. W przygotowaniu kolejne tytuły serii Studia przypadków klinicznych według tradycyjnej medycyny chińskiej:
• Choroby wewnętrzne w tradycyjnej medycynie chińskiej
• Choroby onkologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej

Galaktyka
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-757-9895-1

Tytuł oryginalny: TCM Case Studies Autoimmune Diseases

Liczba stron: 200

Galaktyka

Format: 205x285mm

Cena detaliczna: 99,90 zł

Tłumaczenie: iwona Pręciuk

Rok wydania: 2023

Komentarze nie są potwierdzone zakupem