Central park

Guillaume Musso

Central park

7.2

(3980 ocen) wspólnie z

37,50 zł

2759

 

Tamta noc na zawsze odmieni życie Alice i Gabriela… choć póki co żadne z nich nie pamięta nawet sekundy z tego co się wydarzyło.

Obudzili się w Central Parku, koło godziny 8 rano. Są skuci kajdankami i tak naprawdę widzą się pierwszy raz na oczy. Nic o sobie nie wiedzą. Sytuacja jest naprawdę niezręczna.
Jedyne co pamięta Alice, to że ubiegłej nocy bawiła się ze znajomymi na Polach Elizejskich, a Gabriel wie, że grał koncert na pianinie w dublińskim klubie.

To kompletny absurd.

W jaką niebezpieczną sytuację wplątała się ta dwójka nieznajomych? Alice ma ślady krwi na koszuli i wygląda na to, że w jej broni brakuje jednego pocisku. Dlaczego?

Alice i Gabriel muszą działać razem, choć nic o sobie nie wiedzą muszą obdarzyć się zaufaniem i wspólnie wyjaśnić to, co się wydarzyło. Niestety to, co odkryją, sprawi, że już nigdy nie będzie normalnie…

Albatros
ISBN: 978-83-812-5939-2

Liczba stron: 352

Albatros

Cena katalogowa: 37,50 zł

Wywiad z Autorem

Maria Pilecka

10/10

Książki Musso są gwarantem najwyższej jakości. Autor to mistrz, wszystko, co wychodzi spod jego pióra ociera się o ideał. W przypadku „Central Parku" nie mogło być inaczej. Wyobraźnia tego autora nie zna granic, jego pomysły na fabułę nie przestaną mnie chyba nigdy zaskakiwać. Autor ani na moment nie stracił mojej uwagi, każda kolejna strona powodowała, że wkręcałam się coraz bardziej i bardziej.
Plus od jakiegoś czasu uczę się języka francuskiego i marzy mi się, by w przyszłości wrócić do twórczości Musso w oryginalnym języku, to na pewno będzie ciekawe doświadczenie :)

 

Diana Łupaszka

Tajemnica Central Parku

Guillaume Musso w swoim najlepszym wydaniu! To kolejna świetnie napisana książka, od pierwszego do ostatniego słowa. Autor rozegrał to po mistrzowsku, co rusz wydawało mi się, że jestem bliska prawdy, a tu nagle sytuacja przybierała zupełnie nowe oblicze i zawiła tajemnica wracała jak bumerang. Nie mówiąc już o samym zakończeniu, które robi sieczkę w głowie... Warto również wspomnieć o głównych bohaterach, którzy poznają się w dosyć specyficznych okolicznościach. Zarówno Alice, jak i Gabriel są bardzo autentyczni i ciężko nie darzyć ich sympatią, choć Alice może czasami irytować. Bohaterowie znaleźli się w bardzo dziwnej sytuacji, są zdezorientowani i zdani na siebie. Tutaj szczególnie zachowanie Gabriela zasługuję na uwagę, można powiedzieć, że stanął na wysokości zadania. Nie jestem w stanie nic złego o tej książce powiedzieć.

Ewelina Sosnowska

Must haave!

Wygląda na to, że autor nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Kiedy już wydaje mi się, że osiągnął wyżyny swoich twórczych możliwości, Musso znów serwuje coś ponad własną skalę! Mowa oczywiście o „Central Parku". Kiedy przeczytałam opis, coś mi nie grało Pola Elizejskie, Dublin i Central Park? Przeczytałam kilka razy, żeby mieć pewność, że nic nie pomieszałam. Ale tak, jakimś cudem dwoje głównych bohaterów z różnych zakątków Europy obudziło się skutych kajdankami w sercu Nowojorskiego parku. Abstrakcja. Od razu wiedziałam, że to mój must have! Oczywiście pozałatwiałam wszystkie sprawy, nim zasiadłam do lektury (książki autora powodują zatracenie się w czasie) i było to bardzo mądre posunięcie, bo historia Alice i Gabriela pochłonęła mnie bez reszty. Nie chce zdradzać szczegółów tej zawiłej sprawy, ale uwierzcie mi na słowo, to na pewno będzie jedna z lepszych książek, jakie przeczytacie!!!