Była sobie rzeka

Diane Setterfield

Była sobie rzeka

42,90 zł

3158

 

Najdłuższa noc w roku, wtedy wszystko może się wydarzyć.

Trzy dziewczynki zaginęły. Tylko jedna wróciła. Opowieść właśnie się rozpoczyna.

Jest ciemna noc w środku zimy. W starej gospodzie nad Tamizą ma miejsce niesamowite wydarzenie. Stali bywalcy właśnie opowiadają sobie różne historie, gdy do drzwi puka ciężko ranny nieznajomy. Jego widok mrozi krew w żyłach. Na rękach trzyma martwą dziewczynkę…

Godzinę później nastąpił cud. Dziecko zaczęło oddychać. Nikt nie może w to uwierzyć. Czy to jakaś magiczna sztuczka? Może nauka będzie w stanie to rozstrzygnąć?

Okoliczni mieszkańcy próbują rozwiązać zagadkę. Prześcigają się w pomysłach na temat dziewczynki, która umarła, a potem ożyła. Mija czas, a tajemnica wydaje się być nierozwiązywalna. Dziewczynka okazuje się niema i nie może porozmawiać z mieszkańcami, których dręczą pytania: kim jest, skąd pochodzi, co się stało z jej bliskimi. Z każdą chwilą pojawia się coraz więcej pytań.

Trzy rodziny wyrażają chęć, by zaopiekować się dziewczynką. Jedna z kobiet uważa, że to jej córka, która zaginęła dwa lata temu. Rodzina farmerów, która nadal przeżywa sekretny romans syna, szykuje się na przyjęcie wnuczki. Jest jeszcze gospodyni proboszcza, która w dziewczynce widzi młodszą siostrę. Każda z tych osób jest inna, każda ma własną historię. Czasem granica między rzeczywistością a fantazją jest ulotna i rozlewa się niczym niekontrolowane wody rzeki.

„Była sobie rzeka” to książka nominowana do Goodreads Choice Award w kategorii powieść historyczna. Uhonowana HWA Gold Crown Award w kategorii powieść historyczna 2019 roku.

Albatros
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-812-5930-9

Tytuł oryginalny: Once Upon a River

Liczba stron: 480

Albatros

Format: 150x215mm

Cena katalogowa: 42,90 zł

Tłumaczenie: Izabela Matuszewska

Autorka o książce

Grzegorz Misiewicz

Polecam

Książka z typu tych, które nie wymagają zbyt dużego komentarza. Po prostu trzeba ją wziąć w rękę i delektować się niesamowitą literaturą. Według mnie to okaz bardzo rzadko spotykany. Nie można przejść obojętnie, bo to tak jakby odmawiać sobie największej przyjemności w życiu. Wykorzystujmy czas pandemii jak najbardziej efektywnie. Nie wiadomo kiedy powtórzy się taka sytuacja, że będziemy mogli tyle czasu spędzać we wspaniałym towarzystwie dobrych książek- takich jak ta. Polecam serdecznie 

Agnieszka Gromada

Czas na dobrą literaturę

Niezwykła historia dziewczynki, która umarła, a jednak przeżyła. Bardzo dobrze połączone wątki. Wszystko kleiło się w jedną, sensowną całość. Gdzieś pośród tego wszystkiego pokazane jest prawdziwe życie.. To jak bardzo wszyscy się od siebie różnimy. Niesamowicie wciągająca książka. Nie dziwi mnie to, że została zauważona i doceniona. Ciesze się, że nie pozostała bez echa. 

Grażyna Majszczyk

Niesamowita

Książka bajeczna, bajecznie rzewczywista. W pięknym wydaniu niezwykła historia, która porusza, wzrusza, wciąga i nie pozostawia po sobie żadnych negatywnych odczuć. Jestem naprawdę przeszczęślwia, że miałam przyjemność ją przeczytać.

Cena pakietu

82,80 zł

5552

Cena pakietu

82,80 zł

5552