Brudnopis

 

„Brudnopis” to drugi tom poetycki Cezarego Macieja Dąbrowskiego, będący dopowiedzeniem tematów, wokół których poeta zogniskował swój debiutancki tomik „Wiersze sercem pisane” (WFW, 2014). O czym jest „Brudnopis”? „Poprzez przeszłość, która w Nas trwa – która kształtuje przyszłość – wpływa na Nas, wpływa na to jak patrzymy na świat, jak oceniamy rzeczywistość. Poprzez obserwacje
życia, czasów w których żyjemy, ciężkich czasów. Poprzez miejsce, jakie próbuje znaleźć w tych czasach słowo. Poprzez podobieństwo i związek człowieka z przyrodą – analogie w tych równorzędnych bytach. Poprzez czas, który tak szybko umyka, poprzez to, co określamy największą wartością - próbuję przeprowadzić Państwa w tym zbiorze wierszy”.

Cezary Maciej Dąbrowski – poeta, twórca muzyki, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Renomowany perkusista – zdobywca nagrody głównej w Konkursie Muzyki XX Wieku Dla Młodych Wykonawców (1992), który w przeszłości współpracował ze znakomitymi polskimi orkiestrami oraz jako solista koncertował na Międzynarodowym Festiwalu „Warszawska Jesień”. Muzyk wszechstronny, wykonujący różnego rodzaju muzykę: współczesną, klasyczną, jazz, rock oraz muzykę improwizowaną. W marcu 2015 ukazała się jego płyta „Zaplątany w Twoje włosy”, zawierająca deklamacje wybranych wierszy oraz miniatury fortepianowe w wykonaniu autora. Jego debiutancki tomik „Wiersze sercem pisane” zyskał uznanie czytelników i krytyki (recenzja w „Magazynie Literackim Książki”, wrzesień 2014).

Patronat: halo-wawa.pl, Kwartalnik Literacki Wyspa

Warszawska Firma Wydawnicza
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-801-1768-6

Liczba stron: 78

Format: 130x200mm

Cena katalogowa: 20,00 zł