Bóg i biznes Twórcze współdziałanie

Duzer Jeff Van

Bóg i biznes Twórcze współdziałanie

34,90 zł

1745

 

Jeff Van Duzer jest dziekanem szkoły biznesu Uniwersytetu Seattle Pacific, cenionym naukowcem a także głęboko wierzącym chrześcijaninem.

Książka Bóg i biznes. Twórcze współdziałanie jest efektem interdyscyplinarnej refleksji autora na temat obecności wartości chrześcijańskich i samego Boga w przedsięwzięciach biznesowych. Według Jeffa Van Duzera XXI wiek ma być stuleciem globalnej przedsiębiorczości. Biznes ma kształtować oblicze naszego świata w większym stopniu niż inne obszary instytucjonalne. Same rozmiary zasobów kontrolowanych przez korporacje sprawiają, że niemal pewnym staje się, iż wpływ firm w wielkim stopniu przerośnie wpływy innych tradycyjnych instytucji społecznych. W takiej sytuacji chrześcijanie muszą skupić się na biznesie i jego roli w społeczeństwie

Przemiana myślenia, odkrycie, że zarabianie pieniędzy nie jest niczym złym, że może być zgodne z przykazaniami, a nawet dobre w oczach Boga, wymaga jednak pracy i pewnej odwagi. Doświadczył tego sam autor, który w latach 70. był zaangażowany w ruch hipisowski i kontestował wszystko, co wiąże się z gospodarką wolnorynkową, a dziś kieruje szkołą biznesu.

Oprawa miękka

ISBN: 978-83-802-1030-1

Tytuł oryginalny: Why business matters to god

Liczba stron: 266

Format: 140x200mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Karolina Socha-Duśko

Cena pakietu

74,80 zł

4139

Cena pakietu

74,80 zł

4139