Bahar znaczy wiosna

Aysen Kaim Agnieszka

Bahar znaczy wiosna

35,49 zł

2537

 

Dawno, dawno temu w Stambule, mieście rozpiętym pomiędzy Europą i Azją, przychodzi na świat Bahar. Jest kobietą i metaforą. Jej życie jest drogą, ale też mostem, pomiędzy Turcją rządzoną przez sułtana, a Polską (Lechistanem), którą włada król.
Autorka umiejętnie układa mozaikę z baśniowych motywów literackich i źródeł historycznych.
Piękna opowieść o przekraczaniu granic, zarówno geograficznych, jak i społecznych, a przede wszystkim o podążaniu drogą własnych talentów i marzeń.?

Autorka: Agnieszka Ayşen Kaim, urodzona w Polsce, z matki Turczynki i ojca Polaka, wychowana w Polsce, sięgająca do swych tureckich korzeni w pracy zawodowej i artystycznej. Tłumaczka języka tureckiego i wykładowczyni akademicka. Na co dzień mama i opowiadaczka ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.”, zajmującego się badaniem i praktykowaniem sztuki przekazywanej oralnie. Animatorka imprez kulturalnych, poświęconych Turcji i Bliskiemu Wschodowi. Publikuje na temat tureckiej literatury, teatru i filmu. Sztukę opowiadania praktykuje od 14 lat, ale po raz pierwszy swoją bajkę spisała, dla czytelników wydawnictwa Poławiacze Pereł, z pomocą swojej 7-letniej córeczki Barbary Bahar.
Ilustratorka: Nežka Šatkov
Polska ilustratorka, rocznik 1989. Ukończyła media rysunkowe na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zajmuje się ilustracją prasową i książkową. Dla wydawnictwa Poławiacze Pereł zilustrowała w 2013 roku książkę „Zebra” Ifi Ude, a w 2014 „Opowieści spod oliwnego drzewa” Aidy Amer.?

Poławiacze Pereł
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-937-9884-1

Liczba stron: 52

Format: 220x215mm

Cena katalogowa: 35,49 zł