Auschwitz. Szachy ze śmiercią

John Donoghue

Auschwitz. Szachy ze śmiercią

39,90 zł

2937

 

SS Obersturmfhrer Paul Meissner przybywa do obozu w Auschwitz wprost z frontu wschodniego. Ciężko ranny podczas walk, obecnie może pełnić jedynie funkcje administracyjne.

Pierwszym i najpilniejszym zadaniem jest wzmocnienie podupadającego morale odbywających służbę w obozie oficerów i żołnierzy. Mężczyzna zakłada klub szachowy. Pomysł szybko chwyta, stwarzając esesmanom możliwość obstawiania wyników meczów i zawierania nielegalnych zakładów. Tymczasem do uszu Obersturmfhrera trafia informacja, że wśród więźniów są także szachiści, z których jeden, francuski Żyd Emil Clment, z zawodu zegarmistrz, cieszy się opinią niepokonanego

Świat Książki
Oprawa miękka

Liczba stron: 408

Świat Książki

Format: 13,5x21,5 cm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Kasia Wawroch

Wzruszająca opowieść

Autor przedstawił nam bardzo wruszająco historie. Ksiązka opowiada o przyjaźni w obozie koncentracyjnym, której nie powinno nigdy być. Bardzo gorąco polecam, jeżeli czytaliście Tatuażystę z Auschwitz to ta ksiązka również Was zaciekawi.

Ania Wójcik

Gorąco polecam!

Niesamowita opowieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy Żydem i Niemcem. Dzięki wartkiej akcji i częstym zwrotom akcji ksiązkę czyta się jednym tchem. Opowieść bardzo skłania do refleksji. Jest to historia o zakaanej przyjaźni. Momentami bardzo wzruszająca. Polecam!

Wanda Bojar

Czekam z niecierpliwoscią

Czekam z niecierpliwością aż będę mogła przeczytać. Uwielbiam takiego typu ksiązki. Można dowiedzieć się dużo ciekawych faktów odnośnie wojny. Po opisie wynioskuję że będzie to jedna z lepszych książek, ktore wyjdą.