Ale odkrycie! Historie elektryzujących pomysłów

Irene Venturi

Ale odkrycie! Historie elektryzujących pomysłów

36,00 zł

1799

 

Jak w ciekawy i przystępny sposób wytłumaczyć dziecku trudne zagadnienie matematyczne lub fizyczne, które poznaje w szkole? Jak zachęcić, by chciało ono pogłębić swoją wiedzę i rozbudzić w sobie zainteresowanie przedmiotami ścisłymi i nie tylko? Niewątpliwie „Ale odkrycie!” będzie w tej dziedzinie doskonałą pomocą, gdyż o najważniejszych pomysłach i wynalazkach w historii ludzkości opowiada językiem legend i przykuwających uwagę opowieści. W ten sposób dzieci mogą dowiedzieć się, kim byli wielcy, znani uczeni, np. Archimedes, Tales, Pitagoras lub Galileusz, jak i kiedy powstała luneta lub kiedy wzbił się w powietrze pierwszy balon i jakich pasażerów uniósł w niebo. A może komuś bardziej przypadnie do gustu historia o tym, kto wymyślił szachy, piorunochron bądź wielkie machiny oblężnicze miotające kamienie?

Takich ciekawych opowieści w tej książeczce jest znacznie więcej, bo czyż nie jest fascynującym odkryciem świadomość, że muzyka istnieje dzięki matematyce, a człowiek nauczył się podnosić ciężkie kamienne bloki za pomocą prostych narzędzi, obserwując maleńkie mrówki?

Dzięki tak inspirującej lekturze może kiedyś i Twoje dziecko zakrzyknie wzorem starożytnego uczonego: „Eureka, eureka!”.

Esteri
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-653-7330-4

Tytuł oryginalny: Che scoperta! Storie di idee fulminanti

Liczba stron: 144

Format: 170x225mm

Cena katalogowa: 36,00 zł

Tłumaczenie: Ewa Nicewicz-Staszowska

Cena pakietu

70,90 zł

3893

Cena pakietu

75,90 zł

4193