Album dydaktyczny Montessori Ćwiczenia z życia praktycznego Podręcznik nauczyciela

Andrea Lupi, Martine Gilsoul

Album dydaktyczny Montessori Ćwiczenia z życia praktycznego Podręcznik nauczyciela

3773

 

Albumy dydaktyczne Montessori stanowią kompletny przewodnik dla nauczycieli chcących stosować metodę Montessori w pracy z dziećmi. Książki omawiają wszystkie aspekty rozwoju dziecka, a ich wartość merytoryczną potwierdza rekomendacja Włoskiej Fundacji Montessori (Fondazione Montessori Italia).

Ich forma nawiązuje do zeszytów tworzonych przez pierwsze adeptki tej metody i pozwala w przyjazny sposób zapoznać się z zadaniami krok po kroku, sprawdzić, jakie materiały są potrzebne lub przypomnieć sobie szczegóły konkretnego ćwiczenia. Pięknie ilustrowane albumy można uzupełnić własnymi notatkami. Niniejszy album jest poświęcony życiu praktycznemu i koncentruje się na samodzielności, rozwoju osobowości oraz kompetencjach społecznych.

Służą temu ćwiczenia uporządkowane tematycznie: 1. Dbanie o siebie 2. Życie w relacji 3. Ćwiczenia dla inteligentnej dłoni Album jest przeznaczony nie tylko dla pedagogów, którzy już stosują metodę Montessori, lecz także dla nauczycielek i nauczycieli, którzy chcieliby zacząć ją wykorzystywać w pracy z dziećmi, oraz dla zainteresowanych rodziców.

Harmonia
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-830-9003-0

Tytuł oryginalny: Album Didattico Montessori – Attivita di vita pratica

Liczba stron: 104

Harmonia

Format: 300x230mm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Tłumaczenie: Luiza Krolczuk

Rok wydania: 2023

Komentarze nie są potwierdzone zakupem