Afrykańska odyseja

Klaus Brinkbäumer

Afrykańska odyseja

Złożony i wielobarwny obraz Afryki

„Afrykańska odyseja” to poruszający literacki reportaż o drodze, jaką przebyć muszą emigranci z Afryki, by spełnić marzenie o lepszym życiu w europejskim raju. Drodze prowadzącej nierzadko prosto do śmierci w łodziach i tratwach przybijających do wybrzeży Morza Śródziemnego…
By ją poznać, Klaus Brinkbäumer wyrusza w podróż z byłym uchodźcą z Ghany – Johnem Ampanem, który po czternastu latach spędzonych w Europie postanowił powrócić do domu.
Wolna od natrętnego dydaktyzmu, opisująca w prostych i wyrazistych słowach rzeczy trudne do wyobrażenia „Afrykańska odyseja’ daje złożony i wielobarwny obraz Afryki, ale jest też niezwykle ważnym głosem w dyskusji o współczesnej Europie i o nas samych – współczesnych Europejczykach.
„W tej książce Europejczyk przegląda się jak w lustrze. Oglądamy siebie oczami Innych - tych Afrykanów, którzy wyruszyli w długą i bardzo niebezpieczną podróż do Europy. Dlaczego tu przyjeżdżają? Dlaczego zostawiają swoją ojczyznę i decydują się na wegetację w krajach, w których - jak mówi jeden z bohaterów reportażu - 'jest zimno, wszyscy cały dzień pracują i nie mają nawet czasu dla swoich kobiet'? Afrykańska imigracja do Europy dokonuje się wbrew wszystkim przeszkodom - przez morze i ocean, wbrew strażom granicznym i bandytom. To jedno z najważniejszych zjawisk naszych czasów. Ta książka pozwala je zrozumieć.”
Adam Leszczyński, dziennikarz "Gazety Wyborczej", autor książki „Naznaczeni: Afryka i AIDS”

Czarne
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-753-6063-9

Tytuł oryginalny: Der traum vom leben eine afrikanische odyssee

Liczba stron: 272

Czarne

Format: 125x195mm

Cena katalogowa: 34,50 zł

Tłumaczenie: Joanna Czudec