27 pięter

Bradley Somer

27 pięter

34,00 zł

2191

Czasami jedynym sposobem na wyrwanie się z marazmu codzienności jest podjęcie ryzyka.

Spragniona przygód złota rybka imieniem Ian przy pierwszej nadarzającej się okazji wyskakuje ze swojego kulistego akwarium, stojącego na balkonie dwudziestego siódmego piętra, i tak rozpoczyna swój lot. Mijając kolejne piętra, obserwuje życie mieszkańców bloku o nazwie Sewilla na Roxy.
A są wśród nich: atrakcyjny przyszły paleoklimatolog, obecnie erotoman, studentka obarczona niezmiernie ważną misją, femme fatale w różowej koszulce nocnej, robotnik budowlany z tajemniczym pakunkiem, kobieta cierpiąca na agorafobię, a także jedenastoletni podróżnik w czasie. Łączą ich wszystkich czas i przestrzeń, ale też coś o wiele istotniejszego: każde stoi przed podjęciem decyzji, po której ich życie już nigdy nie będzie takie samo.
Czasami jedynym sposobem na wyrwanie się z marazmu codzienności jest podjęcie ryzyka. Jak trafnie zauważa Ian: „Po życiu spędzonym w akwarium zdycha się jako stara ryba, która nie doświadczyła ani jednej przygody”.
"27 pięter" jest zabawnym portretem współczesnych ludzi.
„The Toronto Star”
Ironiczna, zabawna a za razem głęboka powieść o ludzkich dylematach.
„Publishers Weekly”
Wyjątkowa lekcja życia… Ludzie powinni wziąć los w swoje ręce i mimo wielu lęków dać się ponieść przygodzie, zobaczyć świat z szerszej perspektywy.
„The Wall Street Journal”
Somer stworzył dzieło wybitne… naprawdę wzruszające.
„Kirkus Reviews”
Bradley Somer urodził się w Sydney w Australii, dorastał zaś w Kanadzie. Ukończył studia antropologiczne i archeologiczne. Opowiadania jego autorstwa ukazywały się w periodykach literackich, przeglądach i antologiach, a pierwsza powieść, „Imperfections”, zdobyła w roku 2013 CBC Bookie Award za najlepszy debiut roku. Obecnie Bradley mieszka w Kanadzie, w starym domku w mieście Calgary, gdzie pracuje nad kolejnymi utworami i stara się nie zwracać uwagi na rozrośniętą dżunglę, jaką stało się jego podwórko.

Prószyński Media
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-07-11

ISBN: 978-83-806-9390-6

Tytuł oryginalny: Fishbowl

Liczba stron: 400

Prószyński Media

Format: 125x195mm

Cena katalogowa: 34,00 zł

Rok wydania: 2016