Dziewczyna w walizce

Raphael Montes

Dziewczyna w walizce

39,90 zł

2534

 

Teo Avelar to samotnik. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje Clarice, egzotyczną i przebojową dziewczynę. Aspiruje do miana scenarzystki i pisze tekst pod tytułem „Cudowne dni” opowiadający historię przyjaciółek, które wyruszają w podróż, szukając miłości.

Rodzi się obsesja. Teo, czując, że nie ma wyboru, porywa dziewczynę i zabiera ją w pokręconą odyseję szlakiem bohaterek jej scenariusza.

Powoli acz konsekwentnie Teo dąży do tego, by nic ich nie rozdzieliło. Już nigdy.


„Powieść upiorna i przewrotna, przy której trudno utrzymać nerwy na wodzy. Szokuje bardziej niż Zaginiona dziewczyna”.

Lauren Beukes„Elektryzujące tempo, pełne szokujących zwrotów akcji. Zarezerwujcie sobie kilka godzin na czytanie, bo nie będziecie w stanie jej odłożyć”.

„Guardian”„To prawdopodobnie najoryginalniejsza powieść, jaką przeczytacie w tym roku”.

„Chicago Tribune”„Raphael Montes to jeden z najlepszych młodych powieściopisarzy, jakich poznałem. To będzie nazwisko na skalę światową”.

Scott Turow„Zostałem pochłonięty przez tę idealną – tak, dobrze przeczytaliście – książkę, łączącą literacki kunszt, psychologiczną głębię i zapierające dech w piersiach napięcie. Niezwykłe osiągnięcie!”.

Jeffrey Deaver„Zręcznie skonstruowany, perfidny thriller. Montes zaplanował dla czytelników kilka niespodzianek, przy czym przynajmniej jedna jest dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach”.

„Publishers Weekly”„Montes wpisuje w tę powieść pulsujący niepokój i zwroty akcji, które niebezpiecznie podnosą wam ciśnienie”.

Booklist„Trzeba śledzić tego Montesa – bez wątpienia osiągnie wiele”.

Sophie Hannah

Filia
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-06-15

ISBN: 978-83-807-5105-7

Tytuł oryginalny: Dias Perfeitos

Liczba stron: 300

Filia

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Rok wydania: 2016

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka