Odkrycia Dzienniki Lewisa i Clarka

Chaboussit Cedrick, Dutrait Vincent

Odkrycia Dzienniki Lewisa i Clarka

119,95 zł

8972

 

W latach 1803-1806 ekspedycja Lewisa i Clarka była pierwszą amerykańską wyprawą, która przemierzyła kontynent północnoamerykański od Missisipi po wybrzeże Pacyfiku i z powrotem. W trakcie tych trzech lat dowódcy wyprawy, Meriwether Lewis i William Clark, wraz z sierżantami Gassem i Ordwayem zapisali wiele stron dzienników podróży, opisując w nich między innymi nowe odkryte rośliny i gatunki zwierząt oraz nanosząc na mapy dotąd nieznane Amerykanom fragmenty kontynentu.

W grze wcielasz się w rolę jednego z dowódców ekspedycji: Lewisa, Clarka, Gassa lub Ordwaya. Twoim celem jest zebranie w dzienniku jak największej ilości wiedzy i tym samym dołożenie osobistej cegiełki do rozwóju nauki.W swoim Dzienniku możesz odnotowywać trzy rodzaje danych:

Geograficzne - odwzorowujesz obszary, przez które przechodzisz;
Biologiczne - odkrywasz nowe gatunki roślin i zwierząt;
Etnologiczne - poznajesz nowe plemiona Indian północnoamerykańskich i badasz ich kulturę.

W trakcie gry zdobywasz karty Odkryć, które umieszczasz w swoim Dzienniku. Na koniec gry zwycięzcą zostaje gracz o największej liczbie punktów Odkryć.W grze występują trzy metody zdobywania punktów zwycięstwa. Na koniec gry gracz dodaje:

punkty widniejące na kartach Odkryć znajdujących się w Dzienniku gracza;
punkty za zestawy zwierząt lub roślin różnych gatunków, które gracz opisał w swoim Dzienniku;
punkty związane z pozycją w rankingu liczebności tipi, na kartach Odkryć w swoim Dzienniku i kartach Plemion w swojej Strefie Akcji. Tipi reprezentują wiedzę gracza o plemionach Indian północnoamerykańskich zamieszkujących tereny zachodnie.Gracz, który myśli o zwycięstwie, musi zaopatrywać się w coraz to nowe karty Plemion i Odkryć. Rzuty kośćmi determinują Akcje, jakie gracz może wykonać.

Liczba graczy: 2 - 4 osoby
Wiek: od 14 lat
Czas gry: ok. 60 minut

Rebel
Oprawa: Kartonowa

Format: 275x275mm

Cena katalogowa: 119,95 zł