Czasem warto zabić

Peter Swanson

Czasem warto zabić

34,90 zł

2507

Mistrzowski kryminał Petera Swansona nie daje ani chwili wytchnienia

„Przeprawia o dreszcze, mrozi krew w żyłach i trzyma w napięciu” – na pewno wejdzie do klasyki gatunku.

Lee ChildPiękna kobieta w poczekalni na Heathrow odgarnia z twarzy długie rude włosy, zakłada nogę na nogę i sączy martini, czyta Patricię Highsmith. Ma na imię Lily. Przysiada się do niej Ted, bogaty biznesmen.

W oczekiwaniu na spóźniony samolot – gdy kolejne drinki sprzyjają wylewności, podobnie jak przekonanie o jednorazowym charakterze spotkania – mężczyzna wyznaje nieznajomej, że przyłapał żonę na zdradzie i marzy o tym, by ją zabić.

„No to zabij”, mówi Lily.

To proste zalecenie uruchamia lawinę wydarzeń. Lily zgadza się pomóc Tedowi, ale nie uchyla własnych tajemnic, dzięki którym wiadomo, że świetnie się nadaje to tej akurat pomocy.

Dlaczego? Kim jest ta dwójka podróżnych? To żartownisie czy socjopaci? Szukają zemsty czy miłości? Wśród rozpędzonych wydarzeń trudno ocenić. Każdy zwrot akcji przyprawia o zawrót głowy.

To powieść zaskakująca i inna niż wszystkie.


„Czasem warto zabić to psychologiczny thriller, który czasami nagle skręca ku czarnej komedii. Ta książka pełna jest paradoksów, a ja uwielbiam paradoksy. Główna bohaterka jest twarda jak stal, a zarazem krucha jak szkło. To ofiara? Psychopatka? Mścicielka? Co za wspaniała rola dla utalentowanej aktorki!”

Agnieszka Holland


Marginesy
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2016-04-27

ISBN: 978-83-65282-64-4

Liczba stron: 320

Marginesy

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Rok wydania: 2016

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka